Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vélemény az Invitelről? Csak...

Vélemény az Invitelről? Csak itt teljesen használhatatlan vagy mindenhol? (+személyes tapasztalat)

Figyelt kérdés

Gödöllői vagyok, Pest megye, fővárostól nem messze keletre. Amióta van internetkapcsolat ebben a házban nekünk Inviteles internetünk volt. Egyik családtag dolgozik ott, így sajnos marad is. Amióta az eszemet tudom soha nem volt egy nap legalább egyetlen egy kimaradás vagy akár egy óráig is eltartó sebesség csökkenés nélkül.


Az igaz, hogy nem az én nevemen vannak a szerződések, fogalmam sincs arról hogy milyen csomagunk van, elvileg dolgozói - de az most komoly hogy például a feltöltési sebesség átlagosan 30 KB/s és szerintük ez egy simán elfogadható és eladható sebesség egy internetes csomagban? Skype használhatatlan (alig hallanak mert annyira gyenge a minőség), akármilyen streamelést konkrétan el is felejthetünk, sorolhatnám. Mellé 1 MB/s letöltés. A 3 évvel ezelőtti csomag váltásunk előtt 128 kb/s volt a maximum. Fizetünk érte ha jól tudom 7000 ft-ot havonta (nem néztem a csekkeket egy ideje). Elmegy, az még nem a világ vége.


Ami viszont már a hab a tortán az az hogy az egész szó szerint használhatatlan! Mert rendszeresen megszakad. Wow micsoda meglepetés magyar internet szakadozik. Na de, Idegességemben leszedtem egy Net Uptime Monitor nevű programot. Azzal leshetem hogy mikor megy el az internet. Ma vasárnap reggel 7 órakor mértem egy fél óráig. A log már nincs meg, mert a program trial és nem láttom hogy kilépett. De: 33 percből konkréten 6 teljes percig volt internet. Összesítve. Maga a stabilitás úgy nézett ki hogy 1 perc 30-ig nincs internet, aztán van olyan 20 másodpercig, majd megint elmegy. Amikor nincs internet a rendszer és az itthoni hálózat tökéletes meg szakítatlan kapcsolatban áll a központtal, akik ráadásul még pingelnek is minket hogy ott vagyunk-e, DE az internet meg nem jön!! És ez természetesen nem ilyen hétvégés dolog ahogy sok inviteles írja, kedd hajnal 2-kor teljesen ugyanaz a történet. Többet nincs internet mint amennyit van.


Hívjuk ügyfélszolgálatot 'ó jaj minden rendben van nálatok van hiba küldünk ki egy hapekot majd valamelyik nap', de ember minek? A router itthon tökéletes állapotban van, sőt csak is ezért cseréltünk már vagy négyszer az elmúlt 5 év alatt. Az itthoni kábelek is rendben vannak, hibátlanul működnek. Ha valaki ide kijönne az úgy nézne ki hogy megnézi, alrébb teszi 10 centiméterrel a routert, kihuzza kábeleket ovatosan vissza teszi: 'hmm hát oké újraindítottam a routert mostmár jó lesz!!' mert ezt már egyszer (4 évvel ezelött) el sütötték de meglepetésünkre egyáltalán nem segített.


(utólag is elnézést itt ott kérek az ékezetek hiánya miatt, többet szoktam más nyelven írogatni és siettem)


Nektek mi a véleményetek az Invitelről? Ha inviteles vagy mennyit szakad? Sebességed rendben van? Sürgősen meneküljünk más ISP-hez?


köszönöm előre is


(PS: amint megnyomtam a kérdés kiírása gombot megint el ment!!! majdnem úszott ez az egész kérdés amit már vagy több mint fél órája irok. siralmas)



2015. dec. 6. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez hossz lett de mind1 nállunk besem tudjákköttni a helyesirásért sry szoszo nem jo
2015. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!