Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay vagy az aliexpress a...

Ebay vagy az aliexpress a gyorsabb/megbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Ebayről rendeltem már sokszor, 90%-ban meg is jöttek a dolgok. A postát mindig csak bedobta a postaládába az árút. kinéztem magamnak egy viszonylag nagyobb dolgot, ami a postaládába nem fér be, így hova fogja a postát tenni? Azt olvastam, hogy az aliexpressen ajánlott levélként viszik ki, az ebayen nincs ilyen?

Az ebay eléggé változatos, van úgy, hogy két hét alatt megjön az árú, van úgy,h hónapokat kell várni. MElyi ka gyorsabb? Megbízhatóság tekintetében melyik a jobb?

Azért gondolkodtam az aliexpressen, mert amit kinéztem ott majdnem 10 dollárral olcsóbb és ezért érdekelne, hogy honnan rendeljem inkább.



2016. febr. 26. 02:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Már ezer éve, nem a postaláda méretétől függ.

1. Jön a postás - becsenget hozzád. Nem vagy otthon - ír egy papírt, hogy hol és mikor tudod átvenni.

2. Ha nem jó ez, van más megoldás is, ez viszont nem olyan régi: nem kell postára menni, hanem egy postaautomatához, ahol ugyancsak át tudod venni. Ez lényegében egy távoli szekrény és azt tudod kinyitni.

2016. febr. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
ha nem déli félgömbről rendelsz akkor hamar meg jön minden. mért nem lehet europában nézelődni ??
2016. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 pinkpancser ***** válasza:

Mindegy hogy ali vagy ebay a közvetítő, ha a postaköltségen spórolsz akkor sima levélként fog jönni. Ha meg nem fér a postaládába akkor:

ha a postás erős és be fog férni

ha a postás nem erős akkor szól, hogy pakkot kaptál

ha a postás okos/lusta akkor hagy egy értesítőt és menj érte a postára

2016. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Akkor azt mondjátok ne féljek az aliexpresstől? Ott is van hasonló dolog, mint ebayen,h ha nem jön meg, akkor visszaigényelhetem a kifizetett pénzt?
2016. febr. 26. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
nem hiszem .
2016. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
ezt most olyan mint a hardverapo meg pl a jófogas . mind2 oldalon megkaphatod az adott dolgot csak ellenben a jófogason több csaló van és a kutyát sem érdekli ha átb**k.
2016. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Latszik,hogy a valaszado még soha nem rendelt alirol...nem is ertem az ilyen miert szol hozza,ha nem tud segito valaszt adni.

Kerdezo, az ali megbizhato. En mar kb 300x rendeltem. Az ali nem adja oda az eladonak a penzt,amig vissza nem jelezel,h megkaptad a termeket. Addig egy szamlan van a penzed, ha jelzed (megnyitod a vitat),hogy nem kaptad meg a termeket,vagy nem olyan,mint a hirdetett kepen,akkor az ali visszautalja neked a penzt. Tobbnyire ajanlottan hozza a posta a dolgokat. Amikor nem es nem fer be a postaladaba,akkor a mi postasunk becsenget es a kezembeadja. Kb 21nap alatt erkezik meg a csomag.

Szoval szerintem ne felj rendelni. Ebay-nél olcsobb egyebkent az ali.

2016. febr. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pinkpancser ***** válasza:
100%

Ebay és ali is a vevőt védi, tehát ha gond van visszakapod a lóvét.

6# Nem olyan mint a hardverapro és a jófogás! Ebay és ali közvetít, hardverapro és jófogás pedig felületet biztosít a hirdetéshez. Ha jófogáson átvernek akkor max feljelented és évek múlva lesz esélyed visszakapni a lóvét, ebaynál pedig probléma esetén pár nap alatt biztosan visszakapod.

2016. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzáértő válaszokat.
2016. febr. 27. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebayról is jött már aláírásos csomagom, aliról is! Viszont alin sem visznek ki mindent ajánlottként így ebayról sem!Ha nem vagy otthon értesítőt hagynak,azzal befáradsz a postára és átveszed! Nekem eddig ebay vát be,volt olyan h 1hét alatt jöttek meg a cuccaim,alin meg jó esetben 1-1,5 hónap de ez változó
2016. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!