Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Playen megadott...

A Google Playen megadott bankkártya adatok mennyire vannak biztonságban?

Figyelt kérdés
Sajnos idehaza ott Paypal-el nem lehet fizetni, csak bankkártyával. Viszont elkéri a CVV kódot is az első alkalommal, amit aztán elment a szerverén, és legközelebb már csak be kell jelentkezni a Gmail fiókunkba a vásárláshoz.
2016. ápr. 18. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
amennyire a gmail fiókod
2016. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre találták ki a webkártyát! Egy virtuális bankkártya, amin mindig annyi pénzt tartasz amennyi a vásárláshoz kell. Ha esetleg meg is szerzik az adatokat, akkor se érnek vele semmit. Olvass utána! Minden jót!
2016. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából az jutott eszembe, hogy ugye a mobilok nagy része folyamatosan be van jelentkezve a fiókba. Számítógépen talán annyiban lehet biztonságos, hogy ugye alapból https protokollt használ, valamint bejelentkezésnél be lehet állítani kétlépcsős azonosítást. A Google meg remélhetőleg vigyáz a "gerincére", hisz elég nagy horderejű lenne ha kiderülne hogy a világ legnagyobb cége visszaél az adatokkal, vagy meglopja a felhasználóit. A webkártyáról viszont még nem hallottam. Utána fogok nézni. Köszönöm a válaszaitokat.
2016. ápr. 18. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a virtuális kártya a legjobb, ahogy előttem is írta valaki.


Több bank is kínál ilyet, de nem mind.

Melyik banknál van a folyószámlád?

2016. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És én sem hagynám, hogy eltárolja a kártyaadataim. (Kivéve persze a virtuális kártyáét.)

A google nem bank. Oké, hogy nagy cég, sokan pedig szeretik isteníteni, de akkor sem.


Amúgy feltételezem, hogy lehet törölni a tárolt adatokat, de a szervereken biztos marad belőle másolat. Szóval ez sem megoldás mindenre.

2016. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a webkártyának, de sajnos az én bankomnál ilyen még nincs (Gránit Bank, kedves 4.). Megint kimarad a Magyar a földi örömökből:S Ìgy marad az, hogy kockáztatok, vagy VPN (bár szerintem ott kis kiderülne fizetésnél hogy honnan indítom).
2016. ápr. 22. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!