Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megérné-e gyorsabb netes...

Megérné-e gyorsabb netes csomagra váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 gigás netem van (1 gigával töltök), de kaptam ajánlatot, hogy párszáz forintért 4 gigás csomagra válthatnék, de az a problémám, hogy mivel egy vidéki kis faluban lakom, nem tudom, hogy lenne-e értelme. Vagyis ki tudnám-e használni, valóban gyorsabb lenne, vagy sem. Van-e lehetőségem ezt megnézni, vagy valami módon megtudni?

2016. ápr. 18. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem tudsz annál gyorsabban tölteni, mint a merevlemezed/SSD írási sebessége.


Ha egy merevlemez átlagos írási sebessége 150 MBps, és te a maximummal töltesz, az 1200 Mbps lesz. Viszont nyilván a merevlemezt nem csak a torrentkliens használja, így ha csak 1000-rel számolsz az lenne 1 Gbps körül és neked a négyszeresét kínálják.


Bár nekem ez az 1-4 Gbps letöltés is gyanús, inkább adatforgalmi limitnek hangzik mint letöltési sebességnek.

2016. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!