Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik e Magyarországon...

Létezik e Magyarországon olyan szolgáltatás, vállalkozás, akik kellemetlen internetes tartalmak eltüntetésére szakosodtak?

Figyelt kérdés
Kiszúrtam, hogy egy oldalra kellemetlen képek kerültek fel rólam. Ráadásul fenn vannak már igen régóta. Nem én töltöttem fel. Szeretném ezeket eltávolítani, de falakba ütközök. Ötlet, megoldás? :(Nagyon köszönöm

#törlés #plágium #internetről eltüntetni #kellemetlen képek
2016. jún. 6. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű képek?

Cikis buli fotók, vagy erotikusak?

Az a gond, ha egyszer felkerült, akkor kb lehetetlen 100%-ig eltüntetni...

Próbálkozhatsz jogi dolgokkal, de sok-sok kört futhatsz le, aztán a következő oldallal, aztán megint és megint...

Szóval neked megérne ez ennyi időt és/vagy pénzt?


23F

2016. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni eltüntetni sajnos. Gondolom nem akkora dolog, hogy majd minden 2. oldalon mém lesz belőle, szóval majd elfelejtődik.
2016. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oldal üzemeltetőjét felkerestem már ez ügyben?
2016. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szélmalomharc. Legközelebb ne hagyd hogy fotót készítsenek rólad vagy / és ne kerülj olyan helyzetbe!
2016. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első kőrben az oldal üzemeltetőjét kell megkeresni ez ügyben, és arra kell hivatkozni, hogy a képeken való szerepléshez nem adtad beleegyezésed.


Az alábbi Polgári Törvénykönyvi szakaszra lehet hivatkozni

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges."


Hacsak nem tömegfelvételről van szó

"(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."


* Bővebben: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről ( [link] )

* Egy cikk a Facebook kapcsán, Zanathy Anna, az ELTE V. évfolyamos hallgatójától, az egyetem Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszékének demonstrátorától ( [link] ) az Ars Boni online folyóiratban: [link]

2016. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2016. okt. 24. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!