Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy másik routert raktam a...

Egy másik routert raktam a gépem elé. Miért nem tudok a net. Re kapcsolódni?

Figyelt kérdés
A szükséges adatok beírása után (login, password) a "test" gombra kattintva egy végtelen folyamat kezdődik. A tálcán a hálózat ikonra kattintva az a hibaüzenet látható, hogy a "DNS-kiszolgáló nem válaszol.". Mi lehet ennek az oka? Javítható valahogy? Vagy lehet hogy a szolgáltatóm (invitel) szerverei csak a saját routerükkel állnak szóba?
2016. jún. 6. 16:59
 1/6 Lajos54 ***** válasza:

"Vagy lehet hogy a szolgáltatóm (invitel) szerverei csak a saját routerükkel állnak szóba?"

Ez nem valószínű.


Van (volt) a bejövő kábelen modem? Ha nem wifivel akarod használni, direkt a gépbe dugva működik?

2016. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Ezt kétféleképpen lehet érteni:


1. Volt egy "régi" router a géped előtt és azt lecserélted egy másikra


2. Volt egy "régi" router a géped előtt és azt meghagytad, majd csatlakoztattál egy másikat is.

2016. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pontosításaim az eddigi válaszokra:

-A szolgáltatóm által biztosított modem-router egységet kiiktattam-

-helyette bekötöttem egy modemet és egy routert.

2016. jún. 6. 18:28
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Így már egészen más a gyerek fekvése.

A szolgáltatónál az ő általuk hozott modem van "bejegyezve", csak azt engedi csatlakozni, azon keresztül biztosítja a szolgáltatást.

Ha utána teszel egy WifiRoutert, azt tetszés szerint beállíthatod, de az eredeti modemnek kell a hálózaton lennie.

2016. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nehéz a felfogásom, de akkor miért lehet kapni bárhol modemeket és routereket, ha úgysem lehet őket használni? Vagy miért nem elég a szolgáltatónak, hogy a kapcsolat hitelesítéséhez megadom az előfizetői felhasználó nevemet és jelszavamat?

(én kérek elnézést...)

2016. jún. 6. 19:34
 6/6 Szirty ***** válasza:

Most meg azt nem tudjuk miféle szolgáltatás ez, miféle modemmel?

ha kábelmodem, akkor olat nem nagyon lehet kapni, azt valóban a szolgáltató regisztrálja, ami kell a működéshez.


Ha DSL modem, annál meg úgy van ahogy leírtad. user / password kell, PPOE stb.


"Vagy miért nem elég a szolgáltatónak, hogy a kapcsolat hitelesítéséhez megadom az előfizetői felhasználó nevemet és jelszavamat?"


A feltételeket a szolgáltatással kapcsolatban mindig a szolgáltató szabja meg. Neked általában ezzel kapcsolatban csak annyi választási lehetőséged van, hogy kéred úgy ahogy van, vagy nem.

2016. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!