Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Titeket nem idegesít az egyre...

Titeket nem idegesít az egyre növekvő számú kizárólag mobiltelefonra idealizált internetes oldal, melyek a számítógépeken középen jelennek meg egy keskeny csíkban?

Figyelt kérdés

Részemről nagyon utálom az ilyen weboldalakat. Manapság szinte mindegyik monitor (laptop kijelző), tévé 16:9-es képarányú. Erre, milyen irányba fejlődtek az internetes oldalak? Nem ám szélesítenék, kiterjesztenék a weblapokat, hanem ellenkezőleg, a mobiltelefonok álló használatának megfelelően összenyomták egy keskeny sávvá. :-(

Természetesen, tisztában vagyok a statisztikákkal, miszerint manapság a legtöbben mobiltelefonról böngésznek, de kérem szépen, azoknak a kijelzője is elfektetve ~ 16:9-es.

(most felemlíthetném a másik népszerű problémát, a mobillal álló formátumban videózókat, amely felvételek még a videomegosztó oldalakon is fekete szélekkel jelenik meg. Ezt taglaljuk másik GYIK kérdés alatt!)


Itt van pl. a GYIK azaz gyakorikérdések.hu. Számítógépen ez az oldal is a képernyő közepén jelenik meg. Nem mondanám keskeny verziónak, de a 16:9-es monitor lehetőségének csupán felét használja ki, mindkét oldalt kihagyva egy-egy üres sávot. :-(

Van rengeteg olyan oldal, amely még durvábban összenyomja a látványt, és a 16:9-es képernyőnek kevesebb, mint 50 százalékán jelenik meg, egy kifejezetten keskeny csíkban a monitor vagy tévé közepén. :-( :-(

Természetesen, feltudom nagyítani a böngésző segítségével, de egyes oldalaknál ez a megoldás ront a felbontáson, a minőségen, legrosszabb esetekben pedig zavaróan tagolja fel az oldalt. :-(



2016. szept. 19. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

és akkor én mit mondjak a 4K monitorommal, amin minden weboldal egy vékonyka sáv nagyítás nélkül ;_;


ideje lenne már ha a weboldalak készítői észrevennék hogy 2016 van, és minimum 1920x1080-ra optimalizálnák az oldalakat 1024x768 helyett....

2016. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A GYIK az pont nem jó példa, mert egy elavult, gyenge desigja van, táblázatokat használ a layouthoz, ami a kontárság netovábbja és minden magára adó webfejlesztő fogja a fejét tőle.

Manapság nem optimalizált, hanem reszponzív oldalakat illik készíteni, ami dinamikusan kitölti a helyet, alkalmazkodva a kijelző méretéhez. Csak ezt még nem mindenki alkalmazza, ill. nem minden megrendelő hajlandó megfizetni.

2016. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezekre céloztam. :-(

2016 van! Jó lenne, ha tudomásul vennék a weblap tulajdonosok!


Még a facebook sem használja ki, azt is lehet mobilszélességben görgetni egy árva keskeny sávban. :-( Pedig ott aztán van pénz a fejlesztésre.

2016. szept. 19. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen... de gondolom úgy vannak vele, hogy a facebook felhasználók ~70%-a tolja mobilról, 25% 1024x768 gagyimonitorról, 4% fullHD-n, és 1% efelett, ezért sz*rnak bele. (A számokat csak tippeltem)
2016. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező... kevesen vattok még ti 4k-sok ahoz:)
2016. szept. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ja bocs nem a kérdező hanem az #1! :))

Mellesleg még annyi, hogy régen divat volt ez a macskanyelv típusú oldal.. én is rühelltem és rühellem is azokat mai napig. Egy mobilra optimalizált weboldal nem kell macskanyelv legyen.. Nem tudom milyen ilyen oldalakon jársz de gyanítom, hogy az miden csak nem mobilra optimalizált..

Az 1024x768 már nagyon a távoli múlt..

Azért kiváncsi lennék a kérdező mekkora monitor és felbontást használ?

2016. szept. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1920x1080 felbontás 21,5", 1920x1080 felbontás 31,5"
2016. szept. 21. 02:37
 8/8 A kérdező kommentje:
mobilom 1080x1920 5,2"
2016. szept. 21. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!