Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az FB-n miért ennyire könnyű...

MIKLÓS18 kérdése:

Az FB-n miért ennyire könnyű egy súlyos szabálysértés elkövetése?

Figyelt kérdés
Ugye,ha jól tudom,más személy fotóját semmilyen formátumban nem tarthatja magánál senki,csak a fotón szereplő személy engedélyével,ellenkező esetben szabálysértés.az FB-n ez ilyen egyszerű:Rámegy valaki egy ismerőse vagy számára ismeretlen személy nyílvános kategóriába sorolt fényképébe,jobbklikk,megtekintés teljes méretben,megint jobb klikk,fájl mentése-innentől kezdve akárhogy bánhat a fotót lementő személy az általa birtokolt képpel!nekem anno amikor meglett az FB fiókom,akkor leszedtem így okosmobilra egy ismerősöm fotóját,majd,még 12 voltam,így joggal tisztában nem voltam,emiatt utcán személyesen büszkén megmutattam neki,és ha nem lenne jó ismerősöm nekem és családomnak,lehet,hogy be is perel!Mit vár az FB admin-csapata?azt,hogy senki sem jön erre a könnyű jogsértésre rá??még a legunteligensebb személy is rájön,szerintem!Miért nincs akadálya e cselekedetnek az FB-n?

2016. szept. 19. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom te sem álltál sorba mikor az észt osztották. :D
2016. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert nemigen lehet megkerülni. Az amit a böngésződ megjelenít, kliensoldalon elérhető kell, hogy legyen. Innentől fogva basically le van töltve a kép.
2016. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Honnan vetted ezt a marhaságot, miért lenne büntetendő ha másokról vannak képeid..?
2016. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Csak amiatt jogsértés, mert internet explorerrel csináltad.
2016. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ja, hát nem jól tudod, faxért ne lehetne nálad más képe?! Ennyi erővel családi fotót se őrizgess...
2016. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez az egész ott kezdődik, hogy nem tesz fel az ember olyan dolgot az internetre (az egész világnak), amit nem akar, hogy mások lássanak/letöltsenek. És pedig, ha te megnézel egy képet böngészőben (ha lemented az említett módon, ha nem), akkor is letölti a géped.
2016. szept. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"Ugye,ha jól tudom,más személy fotóját semmilyen formátumban nem tarthatja magánál senki,csak a fotón szereplő személy engedélyével,ellenkező esetben szabálysértés."

Rosszul tudod.

Fényképet nem készíthetsz másról az ő beleegyezése nélkül (bár ez sem minősül súlyos szabálysértésnek, és a joggyakorlat elég elnéző ez ügyben), illetve másnak a képét nem használhatod fel, és főleg nem teheted közzé az ő engedélye nélkül. Olyan szabály nincs, hogy ne birtokolhatnál valakiről képet az ő engedélye nélkül. (És most el lehetne kalandozni, hogy akkor az összes ember, aki valami posztert kitesz a falára, vagy neadjisten az újságból kivágja egy neki tetsző személy képét, az akkor súlyos szabálysértést követne el a logikád szerint?)

Továbbá létezik egy olyasvalami, hogy ráutaló magatartás. Azzal, ha te felteszel egy milliók által látogatott oldalra magadról egy képet, azzal hozzájárulsz, hogy az akár millió másik embernek a gépére is letöltődjön.

Továbbá van a Facebooknak egy bizonyos felhasználási feltétele. Amit senki nem olvas el, ellenben minden regisztráló elfogad. Hogy is van benne az ide vágó passzus?

2016. szept. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként csak így zárójelben szólok, hogy konyhakéssel nemcsak szabálysértést, de súlyos bűncselekményt is igen könnyű elkövetni. Mit várnak a késgyárak tulajdonosai? Azt, hogy senki nem jön erre rá?
2016. szept. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindjart elkovetek ellened egy masik sulyos szabalysertest is,amikor kirakom az idiota kerdesed gyakorikerdesek trollra :D
2016. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat,ennek nagyon örülök,mert rengeteg ily módon lementett képem van(kb.500)egy ismerősöm(uintelligens)vezetett félre,szerinte az szabálytalan,én meg simán bedőltem neki!
2016. szept. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!