Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » YouTube élő közvetítés?

YouTube élő közvetítés?

Figyelt kérdés

YouTube csatorna indítására készülök, és láttam másoknál, hogy lehet ilyet is.

Nem, nem bab*szós live lesz. A címe "Mozizz velem!" lenne. Ilyen gameplay jellegű izét csinálnék, csak mivel nagy filmrajongó vagyok, videójáték helyett filmeket néznék kockulás helyett.

Hangulatot tekintve a cél az lenne, hogy a néző ne azt érezze, hogy egy hülye Youtuberért rajong, hanem ilyen haverommal mozizok feelingje legyen.


Ilyen jogi izékkel mi van? Youtube nem fog letiltani?

Nyilván nem a legújabb filmekkel nyomnám, szóval nem lennék a mozik konkurenciája.


Illetve azt tudni kell rólam, hogy nem vagyok, és nem is leszek soha youtube partner. Szóval nem pénzkeresés céljából videózok, hanem ez "csak" egy hobbi nálam.



2016. okt. 23. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Lényegében filmet terjesztesz a neten, amivel megvalósítod a szerzői jogsértést.


[link]


Mondom röviden a link lényegét: amennyiben megsérted az oldal felhasználási feltételeit, amennyiben a rögzített stream letiltásra kerül szabálysértés miatt vagy amennyiben a rögzített stream szerzői jogot sért, abban az esetben a csatornádon letiltásra kerül a live stream indításának lehetősége.


Azzal hogy filmet sugárzol egyértelműen letiltásra fog kerülni.

2016. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Videójáték miért nem jogsértés?

Illetve a régi magyar fekete-fehér filmekkel mi van?

Mint írtam nem új filmekre gondoltam, hogy ne itt nézzék a filmet mozi helyett. Csak olyan film lenne, amit már a TV-ben sem vetítenek. Pl.: Rocky, Titanic, Bud Spencer filmek, stb.


ui.: tényleg nem kötekedés, csak meg akarom érteni az egész működését.

2016. okt. 23. 15:56
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy inkább hagyjam a francba ezt az élő dolgot, és tegyek fel előre összerakott videókat?


Filmek esetén pl. ajánlót készíthetek?

2016. okt. 23. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy régi egy film, még ugyanúgy védi szerzői jog. Nem is értem hogy képzeled a megvalósítását, hogy megy a film amit néznek az emberek te meg végig dumálsz alá és játszod a filmkritikust (gondolom spontán ahogy fut, amitől jó erőltetett is lesz)?

Szerintem idegesítő, ha filmet akarok nézni akkor megnézem jó minőségben letöltve amikor akarom, és ha érdekel mások véleménye akkor valamilyen fórumon megnézem mások mit gondoltak róla.


A gameplay azért mehet, mert nincs rá külön szabály megfogalmazva (kivéve ha külön tiltja a kiadó/tulaj), de a játék az nem film/zene/videó és nem lehet ráhúzni a jogvédelmi szabályokat.

2016. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az egész kérdést nem értem.

Hogy miért akar valaki olyanba fogni, amihez nem ért.

A YouTube súgójában egyértelműen le van írva.

2016. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még mindig nem világos, hogy miért itt méltatlankodsz ?

Vedd fel a kapcsolatot a Google-el, és ott baz.megolj, velük.

Mindenütt vannak szabályok, s ha ez nem tetszik, akkor tényleg az a legjobb ha nem csinálod.

2016. okt. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!