Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Privát IP címről hogyan...

Privát IP címről hogyan állhatok át/hozhatok létre publikus IP címet IP kamerához?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánaolvasni, de eléggé elvesztem az IP címek világában és ötletem sincs hogyan hozhatnék létre publikus IP címet!


Adott egy IP kamera, amely csak a saját routerünkkel működik, más hálózatról nem megy. Elméletileg ahhoz, hogy menjen más hálózatról is, publikus IP -re van szükség (igaz? ). Ezért ez a kérdésem! :)


2016. okt. 29. 18:52
 1/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Két megoldás létezik szerintem :


1. A NET szolgáltatódnál előfizetsz fix IP címre (ha szolgáltatódnál van ilyen).


2. Dinamikus DNS : [link]


Mindkét esetben kell a routeren portfowardolni (A kamera portját átirányitani a kamera felé, bár a leirásból arra tippelek ez már valamilyen módon meg van oldva.)


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod és a wikipédia-linket is! Bővült az IP-nyelvvilágom!:) Ment a zöld kéz! :)


A kamera portját hogyan irányíthatom át a kamerába-hogyan portforwald-olhatom azt? :D A routeren belül kell valamit babrálni -ha jól értem (ami egy tplink router egyébként). Viszont van-e valamilyen ötlet hogyan tehetném meg ezt? :)

2016. okt. 29. 20:45
 3/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen a portfowardot a routerben kell megcsinálni.


Megkeresed a router pontos tipusa alapján az users manuált (vagy előveszed a papir alaput a dobozból) és abban le van irva a portfoward.


De az én TP-linkemben a következő helyen van : Foward - Virtual server


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia, koszi a tippet! :) Sikerult is megtalálnom és sikerult Dynamic DNS-t is léttehoznom és statikusra valtanom az IP címet, viszont a port forwardolásnál, amikor meg kell adni egy IP címet ( és a portot) nem tudom melyiket kellene megadni: a kameráét adtam meg, de úgy nem működik továbbra sem más hálózatról :/ Esetleg a saját hálozatom ip -jét kellene megadni? (Remélem nem mondok hzlyeséget :D )
2016. okt. 30. 16:41
 5/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Port fowardnál mindig belső IP cimet kell megadni, tehát a kameráét (pl. 192.168.0.224).


Illetve más hálózatból a port megadásával tudod elérni a hálózatot Pl. : valami.no-ip.org:12345 (ahol a valami.no-ip.org a Dinamikus DNS által szolgáltatott név, az 12345 pediglen a portfowárdnál a kamárához továbitott port száma 0 - 65534 közötti szám).


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a tippet!

A kamera portját adtam meg és a kamera IP-jét, viszont nem működik úgy! Így igen, a No-IP -nél csináltam a dynDNS-t, viszont nem tudom hol írhatom azt be, stb. :D


A TP -link portworwardos menujében az alábbi dolgok jönnek ki, mikor hozz akarom adni az új IP-t:


1) Service Port: (ide gondoltam a kamera portját beírni (ami 34567 nekem) , viszont a zárójelben XX-XX vagy XX van írva)


2)Inner port (belső port talán, más nyelvről fordítottam (mert orosz valamiért a router :D ) -valid only for one service port or leave it blank (XX)


3) IP-adress (akkor ide a kamera IP-jét kellene (ami nekem 192.168.1.10) ?


4) Protocol (TCP, UDP, vagy mindkettő)


5) Condition (?) - Kikapcsolva/bekapcsolva


6) Standard port services - (DNS, FTP, GOPHER, HTTP, NNTP, POP3, PPTP, SMTP, SOCK, TELNET) -Itt nem tudom melyiket kellene kiválasztani! :D Ha kiválasztom a DNY-t, az első két pontnál 53 és 53 -as érték jön ki!


Egyszerűen tippem sincs hogy jöhet ide a NO-IP-s dns cuccom is :)

2016. okt. 30. 17:35
 7/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Letöltötted, installáltad, futtatod a NO-IP-s klienst (Vagy a routerben, beállitottad - ha van benne - a NO-IP-s bejelntkezést) ?


Ami az aktuális IP címedet mindig (5 percenként) összeköti a választott NO-IP-s névvel ? : [link]


A portfowárdnál a következőket kell kitölteni :

- Service Port: 34567

- IP Address: 192.168.1.10

- Protocol: ALL

- Status: Enabled

A többi marad ahogy volt.



A NO-IP-s nevet, itt nem kell használni. Akkor kell használni, amikor el akarod érni a kamerádat, akkor IP cím helyet a NO-IP-s névvel éred el (HA az aktuális IP címed, rá van állítva a NO-IP-s nevedre).


Nézd meg :


IP-cim : [link]

NO-IP-n nézd meg, hogy most mi van a NO-IP-s nevedhez rendelve (milyen IP cím ?) : Bejelentkezés után ez a link: [link]


(IP cím az IP/Target oszlopban található)


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia, igen, megvan a kliens is, amit feltettem :) A routerben betápláltam az adatokat úgy, ahogyan említetted! :)

Viszont az általunk használt telefonos programmal (xmeye) nem tudjuk mèg mindig más hálózatról elérni. (Lehet azért, mert a régi adatokkal van bejelentkezve (vagy ilyesmi? :D )


Tehát megvan a no-ip -s IP cím. Hogyan érhető el a kamera ezzel az IP címmel? Esetleg egy másik programmal kellene megpróbálni?


Köszönöm a sok segítséged! :)

2016. okt. 31. 12:20
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt már irtam :


"

Illetve más hálózatból a port megadásával tudod elérni a hálózatot Pl. : valami.no-ip.org:12345 (ahol a valami.no-ip.org a Dinamikus DNS által szolgáltatott név, az 12345 pediglen a portfowárdnál a kamárához továbitott port száma 0 - 65534 közötti szám).

"


Elvileg ezt sima böngészőből tudni kell nézni. Bár ehhez kamera függvényében be kell állitani a böngészőt pl. itt irnak ilyenről : [link]


De elvileg programból is menni-e kell DNS név és port megadása után.


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!