Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnam novelni a...

Hogyan tudnam novelni a letoltes sebesseget torrent letoltesenel?

Figyelt kérdés
egy idoben nagyon jol tudtam tolteni ,ugy 800 Kb/sec...es most nem jonnek a torrentek csak 1 Kb/sec ,ergo igy nem lehet tolteni ,ujrtainstalaltam a programokat is (BitTorrent ,Bitcomet ,uTorrent ) de semmi valtozas...:(
2008. okt. 6. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

*****


Talán segít.Körülnézhetsz még jobban az oldalon,hátha találsz valamit.Egyébként ezer meg egy oka lehet,hogy miért lassult le a torrent letöltésed.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az internet szolgáltatók is előszeretettel korlátozzák a sebességet, még akkor is ha nem ismerik el! Ha nagy az adatáramlás akkor előfordulhat, hogy csökkentik a sebességet.

A másik ok az lehet, hogy az éppen letöltendő fájlokat kevesen töltik le vagy fel.

2008. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van egy program ami gyorsítja a torrentet! A neve: Cfos Speed
2008. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gyorsitja a torrentet, csak optimalizálja a hálózatot. Ergo nem fogsz 1 megabites nettel 600kb/s-el tölteni. (Mármint a Cfosspeed)
2008. okt. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
UPC-nél vagy? Mert ott erösen korlátozzák a p2p-t, a Vodafone pl egyenesen tiltja. De ezt már leírták elöttem:) (elözö hozzászolo)
2008. okt. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez a dolog körülbelül úgy néz ki:

... a szolgáltatók is fizetnek a "főgerinc" használatáért és természetesen az adatforgalom után. Gondolhatnánk, hogy a végfelhasználó amúgy is kifizeti azt, kvázi miért ne kaphatná meg a beígért korlátlanságot. Válasz roppant egyszerű, mivel akkor nem maradna plussz bevétel a zsebükben. Ergo: a szolgáltató nem "róbertbácsi", a sok maszlag reklámszöveggel csak magukhoz kívánják toborozni az embereket, de semmi érdekük nincs abban, hogy Te magad járj jól.

Amúgy sem lehet ellenőrizni a dolgot és sok hivatkozási alap is van. Mindenki csinál sebességellenőrzést és ott azt látja, hogy mennie kellene a letöltésnek ezerrel, hiszen van sávszélesség ... ilyenkor előszeretettel hivatkoznak, hogy a túloldalról jön gyatrán a cucc.

Hát egy nagy lószart! Figyelik az adatforgalmat és annak fajtáit (persze ők sem hülyék), a beazonosított és nagyforgalmú torrentezést lekorlátozzák és ezen nem tudsz segíteni. Öröm az ürömben, hogy saját hálózaton belül nem igen szoktak belenyúlni a dolgoba, így ha van olyan "csapattársad" a bolyban, aki pont azt tölti amit Te magad szeretnél, akkor elfogadható lesz a sebességed.

Másik dolog a felhasználói genyaság, hogy mindenki csak vinné a cuccot, de nem akarja továbbadni. Letölteni mindenki korlátlanul akar, míg visszafelé a feltöltést korlátozza ... ráadásul a cucc megérkezése után kikapcsolja magát a rendszerből és ez elég etikátlan a másik torrentezővel szemben (ilyenkor miért nem gondol egyik-másik arrra, hogy mások is ugyanúgy kűzdenek a töltési sebességgel).

Hát körülbelül erről szól a történet.

Szolgáltatói getraság ellen van egy-két apróság, amivel kis eredményeket érhetünk el, ezek beállítása értelemszerint a letöltőkliensünk beállításainál megtalálhatóak és plusz még bízhatunk ezeknek a klienseknek a fejlődésében, hogy megpróbálnak gyógyírt készíteni ezekre a problémákra (szerintem a microtorrent ebben a legjobb) ... másrészről viszont a torrentezés kultúráján lehetne javítani azzal, hogy amikor nem használjuk a gépünket, tehát nem is érdekel minket a sávszélesség lefoglalása, akkor és addig megosztjuk azaz megosztanánk a fájl-jainkat egymással.

Egyebekben nincs varázsmegoldás: türelem rózsát terem.

2009. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt is nézd meg hogy seed/peer arány megfelelő( legyen minél több seeder mert akkor jön leg jobban) de sok mindentől függ az is
2009. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nemtom... Nekem 1 Mb/s netem van itthon (tudom h gáz de ez van :// nembírom apáékat rábeszélni erősebbre XD), de ha van 30-40 seeder, akkor elég jó a letöltési sebességem :) szóval ilyen 2-300 kB/s mindig megvan...

(az is számít hogy a seedereknek milyen a feltöltési sebessége, esetleg használnak a e seed-szervert, és hogy az milyen erős.... Mert ha 1 2-3MB/s-es seed szerverről tölt akkor evidens hogy te is gyorsabban kapod az adatcsomagokat :D

+ az úgynevezett gyorsító programok tényleg optimalizálnak, de sok külömbséget nem fogsz tapasztalni :)

2012. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!