Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire megbízható az ebay-es...

Mennyire megbízható az ebay-es vásárlás? Lehetséges az, hogy kettő fiókja van az eladónak és a második fiókot arra használja hogy az első fiókját dicsérgesse? Na meg az, hogy Kínából hozzák le és mégis ingyenes kiszálítás!? LEHETSÉGES?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 21:03
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Lehetséges! A kínai posta szinte "nevetségesen" olcsó. Általában korrektek, de ismerek olyat, aki megjárta hamisított memória kártyákkal...
2016. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos... az eladótól függ, hogy mennyire megbízható, ezért érdemes kizárólag olyantól vásárolni, akinek nagyon magas, legalább 95, de inkább 99%-os az értékelése.

De a tapasztalatom alapján jóval korrektebbek az eladók, mint mondjuk az átlag Vatera-eladók.

Hogy lehet-e két fiókja, és az egyikből dicsérgesse a másikat? Elvileg lehet. De sokra nem megy vele. Hiába dicsérgeti, ha mellette van mondjuk 500 negatív értékelése.

Igen, az is normális, hogy Kínából ingyenes a kiszállítás. Elsőre tudom, ez nagyon furcsa, én is nehezen hittem el. De most ott tartok, hogy egy halom dolgot Kínából rendelek, mert ami nem azonnal kell, az sokkal jobban megéri, mint ha a 10 percre levő boltban venném meg. Csak egy példa: merült a gépem alaplapjában az elem. Itt 370 forint egy darab. Kínából rendelve egy 5-ös csomag 210 forint volt. Jó, ezt igazából részben a vicc kedvéért rendeltem, mert valljuk be, kicsit nevetséges a helyzet... de amúgy tényleg a legtöbb dolog nagyon megéri. Elektronikai alkatrészek, vetőmagok, számítógép-alkatrészek, bővítőkártyák, stb. kb. féláron vannak. Sőt, vettem 11 ezerért egy CASIO programozható számológépet, ami amúgy 25 ezer lenne idehaza.


Hogy miért ingyenes Kínából? Én sem jártam pontosan utána, de több helyen olvastam, hogy állítólag az állam támogatja a nemzetközi kiskereskedelmet. Hogy mennyire igaz, nem tudom, de lehet benne ésszerűség.

Na meg ez az "economy shipping" úgy működik, hogy a lehető legkisebb költséggel próbálják elszállítani, cserébe viszont nem garantálják a gyorsaságot.

2016. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Lehetséges az, hogy kettő fiókja van az eladónak és a második fiókot arra használja hogy az első fiókját dicsérgesse?"


Lehetséges az hogy licitálásnál másik fiókról jelentkeznek be és tolják fel az árat? Lehetséges ! Ez a legnagyobb szánalom mert a vakerások is ezt csinálják! Lehetséges az hogy pl az 50 ezerért eladható videó kártya licit végéig 25 ezerért menne el ? De az eladó feltolja a kamu profilból az összeget és saját maga viszi el majd meghirdeti máshol fix áron mert nem ment el a licit 55 ezerig mert lehúzásra ment nem jótékonykodásra. Lehetséges !

2016. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato ***** válasza:

Van sokkal egyszerűbb és kevésbé buktatható módja szvsz a magas értékelés elérésének, de nem spoileresek. Viszont ha valakinek sok ezer eladása van már és a fent említett 95-99%-os rétegben van, akkor azért az biztató.


A kínai ingyen posta meg elég vicces és érthetetlen, ismerek olyan embert, aki azért rendel olcsó kis bigyókat ingyen postával, mert raklapszám küldik mindenhez a buborékos csomagolást, mi itthon szintén piszok drága.

2016. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Komplikato ***** válasza:
Mondjuk eBay-en érdemes PayPal-al fizetni, mert a legtöbb átverés esetén vissza fizetik a pénzt. Valamint bizonyos fajta kártyáknál (pl. Amex) alapból, másoknál extra díjért van biztosítás, hogy átvernek, akár 30 napig is képesek visszavonni(!) a kifizetést.
2016. dec. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!