Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem lehet csatlakozni a...

Miért nem lehet csatlakozni a Ts 3 szerveremre DNS el? Miért nem jó a dns?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Belefáradtam, komolyan. Végső elkeseredésemben írok hátha meg lesz a hiba oka.

Na szóval létre hoztam egy ts 3 szervert hamachival meg ipvel(ip+port) lehet rá csatlakozni. De Dns-el nem.

Pontosabban meg csináltam a dns regisztráltam a helyi ip címet meg port forwarding stb. Helyileg működik a dns beírom minden fazsa a barátom távolról tudja pingelni a dns-t és le is fordítja ip címre viszont ha a ts 3 ba írja be a dnst akkor nem tud csatlakozni. Dmz host-tal is próbáltuk, de nem ment. Egy telekomos zte h368n ruterem van abban is leteszteltem a dnst és működik, ha beírom ts be működik viszont a barátomnak már nem.Úgy csináltam mint mások a videókban meg minden de továbbra sem tudom mi a gond.


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. febr. 18. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad meg a DNS-t? Hol regisztráltad az IP címet?
2017. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dyndns.hu de csináltam no-ip.hu is
2017. febr. 18. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
VPN-t elérni külső DNS szerverrel szerintem nem olyan egyszerű, sőt. Én a helyedben nem erőltetném.
2017. febr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod hogy nem lehet?

Pedig valahogy meg lehet csinálni az oldalon az aktív felhasználók között is volt olyan aki arról csinált ts3 at. Amúgy meg itt hol valósul meg a vpn? Nem ugy van hogy a dns lelesz fordítva ipre és csatlakoznak azon a címen amit megadtam (192.168.1.2)? Mert a vpn az ugye egy privát hálózat, de még ahhoz is lehet csatlakozni (pl otthonról a munkahelyire).(Tényleg érdekelne én ezt tanulom, és szeretem is tanulni,érdekel.)


Szerinted hogyan tudnám meg csinálni hogy működjön? Valami ötlet?

Kösz a választ.

2017. febr. 19. 18:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Javulás most már eléri a barátom, ha a ipv4 átjárót használom , de ha kikapcsolja a hamachit akkor már nem jó..:(
2017. febr. 19. 18:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja basszus mégsem semmi javulás véletlen a hamachi-t adtam meg.
2017. febr. 19. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy nem lehet, hanem azt, hogy nem olyan egyszerű.

A Hamachi tulajdonképpen egy VPN-t csinál, amire a haverod tud csatlakozni. Ez a fizikai belső hálozatodtól (192.168.1.x) független IP címzést használ (25.x.x.x, vagymi). A DNS szerver feladata, hogy az IP címeket és a hostneveket "összekösse". Az általad regisztrált dydns-s vagy no-ip-s címet internetes DNS szerver fordítja le a te külső IP címedre. Ezt az IP-t látja a haverod, ha megpingel. Ahhoz, hogy a Hamachis IP-t el tudd érni hostnév alapján, kellene egy DNS szerver a Hamachi hálózatba, ami biztosítaná az IP<->Hostnév átalakítást.

Vagy telepítesz egy ilyen DNS szervert, és bekonfigolod, vagy esetleg a haverod a windows/system/etc/drivers/hosts fáljába beírja a te Hamachi-s IP címed, és a választott hostneved.

Lehet még próbálkozni PPTP, L2TP megoldásokkal is, de ezek sem olyan egyszerűek.

Vagy valamilyen eszköz, ami a belső fizikai hálózatodból címfordít Hamachira.

2017. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hamachival működik, De pont az a lényeg hogy hamachi nélkül menjen.Bocs ha előzőleg összekavartalak a hamachival (az csak egy hiba volt hogy véletlen a hamachist másoltam le). Szóval hammachi nélkül is jók azok amiket írtál? Szerver az most nem tudom hát van egy ilyen dyndns.hu kliens ami elvégzi a frissítést meg stb.

A ruterben is hoztam már létre ddnst ,de 1 helyről elvileg elég. Azt nem tudom hogy az upnp (bevan kapcsolva) okoz gondot? Vagy ha NAT-olva van a hálózat?

2017. febr. 20. 18:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Üdv! köszi a válaszokat működik!
2017. febr. 23. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
A DNS az a dezoxiribonukleinsav
2018. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!