Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan jön Magyarországra az...

Honnan jön Magyarországra az internet?

Figyelt kérdés
Illetve ,mint keresztül történik?Gondolom vagy egy fő host a világon, ahova befút az egész, de hova?És a BIX-nek köze van, a Magyarországon lévő internet rendszerhez?

2017. febr. 20. 19:16
 1/8 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Nincs fő host, az ISP-k központjai és elosztók vannak, az ő egyik végükön a felhasználó, a másikon meg a szervertermek. A mai internet nem fa, hanem hálós felépítésű. A BIX is egy ilyen elosztóközpont, ami természetesen a magyar hozzáférési pontokból érkező kéréseket osztja tovább - az ISP-k vásárolhatnak a BIX-nél sávszélt erre, de jobban nem mennék bele, mert elég szakmai téma. A magyar hálózat gerincét a H-BONE adja, innen kissebb területi egységekre (megyeszékhely, város, falu) ágazik szét az optikai kábel.
2017. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tarcza Zsolt ***** válasza:
Szerintem a fődbő jön...
2017. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek! :D
2017. febr. 20. 19:27
 4/8 anonim válasza:
Sziriusz.
2017. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Köszi, de ez összetetebb, én arra gondoltam, mi a fő gerinc hálózat. :D Melyik cég/szolgáltató/telekommunikáció :D
2017. febr. 23. 13:20
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2017. febr. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!