Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTP hálózat kiépítése?

Rapidio kérdése:

UTP hálózat kiépítése?

Figyelt kérdés

4 napja vettünk egy házat hévizen.

Minden jó volt van wi fi tv stb.

De egyszer csak csatlakoztatni akartam az asztalim a falon lévő UTP dugaljba.

Na hoppá.

5 szobás és egyik dugalj sem jó.

Kiderült hogy az internet és társai a gioszkarton mögé van bekötve .

Kicsavaroztam és életemben nem láttam még ilyen.

Van egy cisco modem egy tenda router es valami fehér doboz ami áram alá van helyezve és egy fekete meg 2 szürke kábel van benne.

Egy a cisco ba megy a többi meg össze vissza in put out put elosztòba.

Nos én észre vettem hogy 4 db UTP CAT kábel van aminek hiányzik a vége.

Én ezeket párba össze kötöttem színt színhez es ketté vágtam egy UTP kábelt majd rájuk kötöttem.

1-1 vég 2-2 kábelhez.

De nem jó.

Mit tehetnék hogy legyen a fali aljzati UTP portna net?

Szeretném használni a smart tv m és netezni rajta meg az aztalinom.

Előre is köszönöm a segítségeket!!



2017. febr. 23. 01:08
 1/10 Derwer ***** válasza:

Elég rémisztően hangzik, amit csináltál...

Kell egy krimpelő fogó, pár RJ45ös dugó, Némi tudás és türelem.

Neked egyenes bekötésűre kell megcsinálnod a kábeleket. Ha ez megvan bele lehet nyomni őket a routerbe/switchbe.

2017. febr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem valami egzakt a megfogalmazásod. ha leirnád hogy mit látsz akkor talán elmesélnénk mi lehet.


Mert az hogy van egy termék a cisco palettájáról, egy a tenda gyártó palettájáról, egy valami ami lehet bármi, a kábelek köpenye eltérő színben pompázik, ezek vannak valahogy valamilyen módon, 4 db cat 5 kábel ami valahonna megy valahova és valahova van kötve a másik vége vagy nincs, és találjuk ki hogy mit jelent hogy párba kötöd :)


Nos, erre értelmes választ nem kapsz

2017. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha csak simán összesodrod a drótokat, az jó eséllyel nem fog működni. Vagy normálisan kell csinálni, vagy sehogy. Ha a fali UTP-be bele van kötve a kábel, akkor csak egy krimpelőfogó kell és a kábel másik végére kell egy UTP dugót tenni, amit aztán a routerbe dugsz. De nem mindegy, hogy A vagy B bekötés van a fali aljzatban, ezért jobb, ha szólsz valakinek, aki ért a hálózatokhoz.
2017. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ez nem olyan mint ahogy most össze kötöttem?

Elég necces ezeket beszerezni.

Esetleg ha nem párban hanem egyesével kötném rá a zsinórokra az UTP kábel csatlakozóját az nem lenne jó?

2017. febr. 23. 09:33
 5/10 A kérdező kommentje:

Leírom értelmesen.

Van egy nagy szürke cső.

Abba megy bele 10 kábel.

Van 3 tv zsirór elosztó.

Össze vannak kötve az elosztók az inputba és onnan az outputba mennek minden szobába.

A csőböl jön 4 UTP kábel és egy olyan amire az van írva hogy riasztó.

Minden szobában van egy aljzat ami a következőket tartalmazza :

1 konektor

2 olyan lyuk ami a tv be kell az egyik tb feliratú a másikra egy P betű van írva

Egy egy UTP bemenetelű dugalj.

Ezen a dugaljon 2 lyuk van amibe bele lehet dugni az UTP kábelt.

A 4 db UTP kábel végén a padláson nincs vég csak zsinór ami mielőtt hozza nyúltam kettesével össze voltak kötve egy példa erre : 8 kis zsinór van az UTP kábelben és ezek kettesével össze voltak kötve valamilyen kombinációban.

A wi fit egy tenda router szórja ami egy cisco modemtől kpja a netet.

A tv kábelek esőször egy fehér dobozba csatlakoznak ami áram alatt van és abból jön ki egy antenna zsinór ami össze van kötve 3 tv antenna elosztóval.

Mindennek az alapja egy fekete vastag zsinór.

Az bele megy ebbe a fehér készülékbe.

Abból egy antenna zsinór meg egy elosztóba aminek az egyik portján data felirat van a többire nem emlékszek.

És ebből az elosztóból meg egy antenna kábel a cisco ba a többi meg adja magát.

Megnéztem az UTP aljzatokat és be vannak zsinórozva szval nem csak vak fali csatlakozók.

Ha ez az írás is bonyolult akkor délután csinálok képet és feltöltöm :D

2017. febr. 23. 09:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Csinálj egy képet. De az a lényeg, hogy ha az UTP kábel végén az erek csak úgy össze vannak kötve, az kontár munka és nem valószínű, hogy jól fog működni. Az UTP ugyanis érzékeny a zajokra, pontosan ezért vannak összecsavarva benne az erek. Ha csak összekötögeted, bőven összeszedi a zajt és nem fog működni.
2017. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:

Ha jól értem, akkor az a bajod, hogy nem tudod, hogy merre mennek a kábelek a gipszkarton mögött.

Van erre műszer, mondjuk egy alkalomhoz nem biztos, hogy megéri megvenni.

Zárd rövidre az egyik érpárt és a másik oldalon lámpázd ki, hogy melyik a másik vége.

Utána krimpelővel krimpeld fel az RJ45-öket vagy ha fali csatlakozó van, akkor azokat kösd be. Utána teszt.


Az összecsavargatott szálakkal tényleg csak szívni fogsz, ha most működnek is.

2017. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen elmennék megnézni, de Hévíz sajnos messze van ahhoz, hogy pusztán jóindulatból levonatozzak oda. :/
2017. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor azt kellene tudni hogy melyik kábel hova megy.

Ha toldani akarsz jól működik hogy, egyenként toldod forrasztod a szálakat majd erparankent alufóliába rakod. Nekem szétvagtak a kabelt így megcsinálta jobb volt mint a dugó aljzat toldas.

2017. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kiderült hogy az előző tulaj elvit egy gépet ami ehhez kellett.

Felhívtuk a szolgáltatót és megcsinálták nekünk.

Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget!

Nem tudom mennyit jelent nektek de felpontozok mindenkit ! :)

2017. márc. 19. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!