Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Linux van a laptopomon....

Noiraa kérdése:

Linux van a laptopomon. Folyton lekapcsol a wifiről és nem engeni bekeresni sem. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Nem keresi be a netet csak ha olyan kedve van... benn ülök modem mellett, de nem... nem tudom hol lehet bekapcsolni sem vagy ezt kezelni magát az asztali felületen meg van annyira analfabéta én sem vagyok, de per pill ott ki sem adja.. néha igen néha nem.. ezt esetleg kikapcsolhattam valami bill komboval?

Laptomon kb 25 éves.... de nagyon jo, ahoz képest, sosem volt linuxom csak a Apple-t használok igy ehez nem értek..

(Fujitsu/siemens a laptop, linux maja van rajta)



#internet #linux #wifi laptop
2017. febr. 23. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne más oprendszerrel is próbálni. Ennyi idős gép könnyen lehet hardverhibás. Vannak alkatrészek, pl. kondik, amiknek az élettartama ennél általában rövidebb, és a lassú meghibásodásuk efféle tüneteket okozhat.
2017. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a) ne hazudd, hogy 25 éves, amikor még feleannyi sincs!

b) beírod a hálókártyád pontos típusát a gugliba, mögé azt, hogy "linux" meg azt, hogy "error", és értelmezed a találatokat.

c) megkérsz valakit a b)-re a közeledben, aki állva pisil

2017. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Jó lenne tudni a laptop PONTOS gyártóját és típusát. Az hogy Fujitsu-Siemens, édeskevés.

2. Ha beépített wifiről van szó, akkor igen, valószínűleg megeshet, hogy kikapcsoltad. Ha bővítőkártya (PCMCIA)/USB-s stick, akkor meg kimozdulhatott.


Esetleg látatlanban az alábbi parancsok

lspci

lsusb

dmesg

cat /var/log/syslog

sudo dmidecode

parancssorba írásával ki lehetne deríteni, hogy milyen hardvereid vannak (esetedben a wifi, wireless, network, 802.11 kulcsszavak lehetnek az érdekesek), és azok mutatnak-e hibás működést.

3. Ezt a 25 éves kort kissé sokallom. A Fujitsu-Siemens 1999-ben alakult - 2001-ben Pentium III kategóriájú gépekkel ( [link] ) lépett piacra (de azokban nem volt alapértelmezetten vezetéknélküli kártya beépítve). A linux maja is inkább Linux Mint Maya ( [link] ) lesz, ami 2012-ben jelent meg.

2017. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs! nem neked való a linyux :) használj windözt ;)
2017. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Milyen DE, milyen hálózatkezelő? rfkill mit mond?
2017. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!