Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak wifi van a frissen...

Csak wifi van a frissen telepitett aptopon vezetékes net nincs. Win8 valami drivert kell megszerezni vagy más furfang kell?

Figyelt kérdés
2017. márc. 3. 15:02
 1/10 Derwer ***** válasza:
Menj a laptop gyártójának honlapjára és a support alól töltsd le a megfelelő típusú laptophoz tartozó LAN drivert.
2017. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

elnézést kérek rettenetesen szégyenlem, az volt a baj, hogy a az ip cim és a többi beírásánál az egyik számjegyed elírtam a dns kód beírása közben...

így hiába töltöttem le új drivereket nem működött, a kód beírása után viszont igen.

2017. márc. 4. 11:21
 3/10 A kérdező kommentje:
*számjegyet
2017. márc. 4. 11:22
 4/10 A kérdező kommentje:
*a számjegy kijavítása után
2017. márc. 4. 11:22
 5/10 Derwer ***** válasza:
Akkkor statikus IPt használsz. Biztos kell amúgy ?
2017. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

sajnos nem értek hozzá csak azt tudom hogy az előző géppel is így működött.

jobb lenne máskép?

2017. márc. 4. 21:00
 7/10 Derwer ***** válasza:

Igen, ha automatikus IP cím lekérésen hagyod, akkor automatikusan működni fog.

Statikus IPt csak speciális esetben szoktunk használni, pl szervereknek.

2017. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mondjuk ez laptop s több helyen használom. Van cégekhez bejárásom, ahol ip cimet kaptam. Igy bemegyek rácsatolom a kábelt s beirom az ip cimet dns kodot stb. Otthon meg ez van amit irsz, ha otthon csatlakozom automata IP cim kérőre állítom.

Illetve volt a közelmúltban. Az évek során változott a helyzet, otthon wifi van s automatán lesz netem a laptopon kábel nélkül mindenféle új beállítás nélkül, ha hazaérek. A cégek egy részénél is igy van, azonban olyan helyeken is dolgozom, pince, sufni szerű távoli épület ahova a wifi nem ér el, de a kábeles net már rég ki van épitve. Ott ha odamegyek s csatlakozom be kell folyton irkálni az IP címemet. Gondolom egy olyan rendszer esetében ami nem az enyim nem variálhatok a gépemen hogy átállítom automatára hanem azt csak a rendszergazda tehetné meg. Jól gondolom?

2017. márc. 5. 09:32
 9/10 Derwer ***** válasza:
Igen, ilyen speciális esetben mégsem érdemes . Vegyesen használsz statikus és dinamikus IPt is.
2017. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
amúgy egy olyan rendszer ahol ki van osztva 256 féle ip címből sok sok gépnek (256 gép azért messze nincs) nem pont az a szerveres rendszer amiről írtál?
2017. márc. 5. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!