Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki mem tud egy olyan...

Valaki mem tud egy olyan programot amivel megtudom nezni milyen hálózati drivert kell telepítenem?

Figyelt kérdés

Újra telepítettem a gépem

(Win7 van rajta)

És hiányzik róla a hálózati kartya driver

Az érdekelne hogy azt hogyan tudom megnezni hogy milyen kell.

A válaszokat előre is köszönöm.


2017. márc. 13. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Aida64.
2017. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dongaben ***** válasza:
Ha alaplapi a hálózati kártya, akkor az alaplap gyártó honlapjáról. Ha, nem alaplapi, akkor a hálózati kártya gyártó honlapjáról. Laptop esetében szintén a gyártó honlapjáról.A megfelelő Operációs rendszert is ki kell választani.
2017. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld a manuális driverkeresés hardver azonositó alapján : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Ha megadod a hardverazonositókat, akkor megpróbálok én is drivereket keresni hozzá.


Sok sikert.

üdv.

2017. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az AIDA64

A hálózati kartya leírásanal nem ír semmit

Üres az egesz utana neztem és tudom minek kene ott lenni de semmi sincs

Csak anyi hogy halózati jartya leírasa

De alatta nincs semmi fele leírás

Ez azt jelentene hogy nincs halozati kártya?

Mert edig tudtam netezni es semmi roblémam nem volt vele

2017. márc. 13. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Hardverazonosító alapján tudsz naprakész drivert keresni, ahogy Cooper írta. Amúgy meg a gyártóhonlapján megtalálod a drivereket általában, ahogy szintén írták.

Tudni kéne milyen a géped, amit nem írtál le... D

2017. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már megvan a hàrdver azonosító:

PCI\VEN_14E4&DEV_1692&SUBSYS_04001028&REV_01

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2017. márc. 13. 22:06
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Sajnos rossz hírem van, a gépedhez nem nagyon található driver windows 7-hez, csak XP-hez.


Ebből következik hogy a talált driver az inkább "erőltetett" driver, tehát nem biztos hogy jó lesz a géphez, de azért egy próbát tehetsz vele :


PCI_VEN_14E4_DEV_1692 : [link]



A driver nem EXE-s telepitesű driver. Letöltés és kibontás után két mappában találsz egy-egy INF kiterjesztésű filét, ennek a filének a segítségével lehet a drivert telepiteni (PCI_VEN_14E4_DEV_1692.ZIP\PCI_VEN_14E4_DEV_1692\NTx64\NetLink_15.6.0.14\k57nd60a.inf - 64 bites rendszerhez és PCI_VEN_14E4_DEV_1692.ZIP\PCI_VEN_14E4_DEV_1692\NTx86\NetLink_15.6.0.14\k57nd60x.inf - 32 bites rendszerhez ) :


1. Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


2. Ami mindig működik : Az Eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt.


Sok sikert.

üdv.

2017. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi

De inkabb veszek másik gépet.

2017. márc. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!