Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC Internet Coax/Koax kábelrő...

Warren Scott kérdése:

UPC Internet Coax/Koax kábelről, ha a UPC kábelmodem az épület másik szintjén van?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Adott egy épület, alsó szintjén kiépített UPC TV és internet, a UPC kábelmodemmel.


A ház felső szintjére a UPC kiépített egy "új vételi helyet" ahol most coax kábel kimenet van.


A felső szinten három számítógép került telepítésre és ezeket szeretném ellátni ethernet internet csatlakozással, a felső szint kábel kimenetéről.


Hogyan lehet ezt kivitelezni?


Nyilván vannak Coax->Ethernet kábelmodemek, de nem tudom, hogy a UPC esetében nem okoz-e ütközést a gyári kábelmodemmel az alsó szinten, valamint, hogy egyáltalán működhet-e a meglévő előfizetéssel.


Ha sikerül a fenti coaxról megoldani az ethernetre átalakítást, onnantól a switch használat már nem gond, azt megoldom, de a kábelmodem kérdés feladta a leckét nekem.



2017. márc. 26. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a szerelőtől lett volna érdemes megkérdezni, hogy hogyan tervezte építés közben.


Azt meg, hogy az előfizetésed megengedi-e, hogy betegyél még egy modemet, olyan kérdés, amit a UPC ügyfélszolgálatán érdemes megkérdezni.


Amúgy az a koax, ami föntre megy az eredetinek a leágazása vagy egy teljesen új kábel?

2017. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A eredeti szerelőhöz aki a lenti kiépítést tervezte, semmi közöm, nem tudom, hogyan tervezete, de még Cat5 ethernet kábellel készült, úgyhogy szerintem a felső szintre számítógép telepítését soha nem is tervezték.


Mivel léteznek nem-UPC kábelmodemek is, azért kérdeztem, hogy vajon használható-e a meglévő szolgáltatás igénybevételére, vagy ütközést okoz egy ilyen gép használata?


Magyar szolgáltatói mentalitás, ha megkérdezem az ügyfélszolgálatot, az lesz az első dolguk, hogy kijelentsék, hogy csak a UPC kábelmodemekkel használható a szolgáltatás, függetlenül attól, hogy ez az állítás igaz-e, mert nekik az nem bolt, ha a saját készülékem használom.


A fenti koax a meglévő leágaztatása. Hivatalos UPCs ember kötötte be, "új vételi hely kialakítása" címszó alatt.

2017. márc. 27. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!