Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 120 Megabites z internetem,...

120 Megabites z internetem, speedtest oldalon 90le illetve 50 feltöltést mérek, de PL:. Steamen, Utorrenten csak 3-4 mega/sec-cel jön minden. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az lenne a Problémám, hogy az internetem 120megabites, speedtest oldalon 90 le,50 feltöltést mérek, eddig wifin használtam a gépet, ping problémáim voltak. Épp ma kötöttem be az internetet UTP kábellel, a mérések jobbak (speedtest), de a letöltésem most sokkal gyengébb (pl: Utorrent, Steam, STB) 3-4 Mega/másodpercnél nem sikerül feljebb küzdenem a sebességet (Windows 10 Pro).Gyakran nézem az értékeket a Feladatkezelő>Teljesítmény fülön. A lemezhasználatom néha felugrik 100%-ra, pedig semmi sem használja. (nem gyenge gépről van szó)

2017. máj. 2. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
3/4 Mega MI? Mert nála Mbyte-ban számlol, ami kapásból 32 Mbit/sec
2017. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Szilviii, hát megint ellógtad az alsós infó órákat, ahol 8 hobbit az egy hobbyte volt? Nem 32 volt a mesében!
2017. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Szóval akkor kedves Vájperem, 4 Mbyte, az hány megabit?


A megoldáshoz fordítsd el a monitort:


(ZE)

2017. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 Akkor végképp nem értem mire akartál célozni az 1. válaszoddal, vagy a 32 oly közel lenne a 120-hoz?
2017. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 csak a névleges sebesség 120, az elméleti sebesség 90 letöltésnél, a valós sebesség pedig úgy tűnik hogy 32. Mi olyan érthetetlen ebben? Nekem 240 mbit sebességnél a letöltési sebességem sosem haladja meg a 14,4 Mbyte-ot.
2017. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A speedtest is valósat mér, csak emiatt értelmetlen az egész.


Kérdező, a gagyibb routereknek (vagy router-modemeknek) könnyen megtelik a NAT táblájuk, ahol az aktív kapcsolatokat tárolják. Torrent az kifejezetten gyilkológép lehet nekik, alapbeállítással akár több száz kapcsolatot is nyithat.


[link]


Ha itt alul a 200 max kapcsolatot átírod például 100-ra, a torrentenkénti 50-et pedig 20-ra, akkor sincs javulás?

2017. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A speedtest nem ír lemezre adatot, valószínűleg nem foglal memóriát sem, egy kapcsolaton mér egy adott szerverrel, nem pedig több (gyakran amerikai) szerverrel, szóval nem valós. Amit te írsz a 6. Kommentben azt én is elképzelhetőnek tartom. Bár nem tudom hogy steam esetében hány kapcsolat jön létre, szerintem nem feltétlenül olyan sok.
2017. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra is kiváncsi lennék, hogy milyen hosszú az az utp kábel, és milyen típusú. Gondolom eddig nem véletlenül ment wifiről.
2017. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elöször is tisztában vagyok átváltással szempontban. A problémám hogy eddig Wifin mértem 60Megabit le, és 40Megabit feltöltést, ezzel 5-6Megabájt/másodperc sebességgel töltöttem. De most hogy bekötöttem UTP kábellel, igy mérek 90Megabit le, és 50 megabit feltöltést, de a letöltési sebességem Torrenten vagy Steamen, stb, leesett 3-4Megabájt/másodpercre és feljebb nem megy.
2017. máj. 3. 06:26
 10/10 A kérdező kommentje:
10 mèteres a kábel, ami nem hiszem hogy nagyon befolyásolná
2017. máj. 3. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!