Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A spotify hogy számolja a...

A spotify hogy számolja a havi hallgatottságot?

Figyelt kérdés

Pl. Harry Styles albuma kevesebb mint egy hónapja jelent meg, illetve 1-2 szám róla valamivel hamarabb elérhető volt mint az album (ahogy az álltalában mindenkinél lenni szokott)... Minden esetre van olyan száma amit 105 000 000 -an hallgattak meg, van amit 20 000 000 -an, van amit 9 000 000 -an, de a legkevesebbet is 2.7 millióan (és 10 szám van az albumon).


Akkor az, hogy jön ki a spotify-nak, hogy "18 872 401 hallgató havonta"?


De ez a Harry gyerek csak egy példa. Rengetegszer észleltem, hogy pl. egy csávó feltőltött egy zenét, azt csak az első 2 hétben 5 millióan meghalgatták (ezen felül a másik 60 számát is biztos halgatták néhányan), de a havi hallgatottság 2 millió körül volt és vagy egy hónapig negnéztem minden nap, s mindig valamivel több vagy kevesebb lett, de sose 5 millió vagy a feletti.


Szóval én ezt nem értem... Vagy ennyire rossz lennék matekból?



2017. máj. 23. 04:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy lehet ezt könnyen elképzelni, hogy a Spotify minden zeneszám elindításánál küld egy üzenetet a szerverének, hogy most elindult egy szám. Aztán amikor befejeződött, akkor küld egy másikat, hogy vége, és mennyi lett belőle meghallgatva.


Ezekből készít mindenféle statisztikát, amiből aztán a kiadót, vagy előadót kifizeti, illetve kiírja a hallgatóságot.


Azt, hogy az több hét átlaga, több hónap átlaga, összes meghallgatott percből kiszámolt átlag, összes elindított zeneszám, ebből nagyon sok lehetőség lehet. Lehet, hogy egyik helyen átlagot ír, másikon pedig csak azt, hogy hányszor indították el. Lehet, hogy azt is számolja, hogy hányan hallgatták végig teljesen, ezért lehetnek eltérő számok.

2017. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!