Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért olyan nézettek a youtube...

Miért olyan nézettek a youtube vloggerek?

Figyelt kérdés
Megnéztem több top vlogger csatornáját és ez fogad: reakció videó, kihívás(amiben általában semmi kihívás nincsen) és a lehető legunalmasabb témákról való beszélgetés. Sok más ezerszer érdekesebb, minőségibb csatorna van a youtubeon, de ezeket közel se nézik annyian mint a vloggereket, ez hogy lehetséges?
2017. máj. 26. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a reakció videós szarokat a gyerekek kajálják meg meg a csajok. Igazából a legjobb vloggerek most vannak feltörekvőben. 5-10-20-50 000 veliratkozóval. Persze a legjobbak közt is van 1-2 értelmes. Pl Magyarósi Csaba. De ahogy észrevettem ~20 évesnél fiatalabb vloggerek nagyon nagy arányban a zsák szarral egyenlőek.
2017. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy pszichológust kellene megkérdezni erről. Azt én is látom hogy a mások figyelése és nézegetése a legnézettebb műfaj a tévében és a youtubeon is. Amikor elindultak a tévében a valóság"sók" (show :)) akkor rájöttek a tévések hogy hű hát ezt nagyon nézik az emberek! Jobban mint a filmeket vagy a sorozatokat! A vlog is egy valóság"só" és ugyanúgy nézettek mint a Bigbrother vagy a VV vagy a többi tévés álvalóság"só" mint pl a Budapest éjjel-nappal.

A gameplay is egy valóság"só" faj de térjünk vissza a vloghoz. Az átlagos emberek mindig is kíváncsiak voltak a másikra. A mindennapokban is ez van amikor pl egy új szomszéd lesz akkor arról fognak beszélni és figyelik és kíváncsiskodnak.

Hiába nem kiemelkedő semmiben egy vlogger akkor is nézett lesz. Mert az emberek kedvenc foglalatossága hogy figyelik a másikat. Annyiban különleges egy vlogger hogy ő vállalkozik arra hogy megmutatja magát és minden fontosabbat ami vele történik. Hogy melyik mennyire nézett az attól függ hogy mikor kezdte és hogy mennyire van közel korban a közönséghez.

Az interneten főleg a legfiatalabbak aktívak ezért a fiatal vloggereket fogja megnézni kismillió néző akik maguk is többnyire gyerekek vagy kisebb számban ugyan de nagyon fiatal felnőttek.

Minden 35-40 éves vlogger csatornájának nézettségi adatain is látszik hogy őket már kevesebben figyelik mert a nézők nagyját - a gyerekeket - ők nem érdeklik annyira. Pl Magyarósi már így is elég nagy csúcsot ért el a 150k feliratkozóval ami szép teljesítmény.

2017. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 nem annyira pszichológus, mint inkább szociológus, vagy szociálpszichológus tud erre választ adni, mivel a pszichológus az egyes emberekben zajló dolgokkal foglalkozik, a szociológus és a szociálpszichológusok azok, akik a szélesebb társadalmi csoportokban zajló jelenségeket vizsgálják - egyik társadalmi, másik pszichológiai szempontból.


a jelenség amúgy egyáltalán nem újdonság, nagyjából egyidős az emberiséggel. mindig is érdekelte az embert, hogy mit csinál a másik, hogyan éli az életét. az irodalom és a filmgyártás jelentős része másról se szól, minthogy mások életébe akarunk bepillantást nyerni. a valóság meg sokkal izgalmasabb a fikcónál, ezért az jelentősen megnöveli a másik életébe bepillantás értékét, hogy "tudhatod", hogy ez valóban az ő életük és nem egy megírt forgatókönyv. ezért érdekli annyira az embereket, hogy hogyan élnek a sztárok, híres emberek, politikusok, valóságshow hősök, szomszédok, akárkik. az öreg nénik és a tini lányok (meg a srácok ugyanúgy) folyton arról pletykálnak, hogy ki mit csinál, hogyan éli az életét. az irodalom, televíziózás és a YouTube csak ezt az érdeklődést emelte fel egy másik szintre. a technológia fejlődésével lehetővé vált, hogy mások életébe hatékonyabban lehessen betekinteni és az emberek egymás életéről tudjanak beszélgetni. a hírességek pedig közös nevezőt jelentenek a közös témában, hiszen mindenki ismeri őket és az életüket is valamennyire, így könnyű szinte bárkivel kibeszélni őket...


létezik a témában szakirodalom, ajánlom például Zsolt Péter médiaszociológus HÍRNÉV! JÓLÉT! VV! című könyvét, ami a valóságshow-k társadalmi hatásait és a nézők életére gyakorolt hatásait vizsgálja. persze a YouTube kicsit más, de annyira mégsem - meg valószínűleg még nincs róla annyi kutatás (sem, pláne Magyarországon), mint a tévés valóságshowkról...

2017. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!