Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy wifin vagy 6 ember...

Ha egy wifin vagy 6 ember van, és kapunk egy bírságot illegális letöltésről, ki lehet mutatni, hogy ki a "tettes"?

Figyelt kérdés
Akik ezeket megfigyelik látják, hogy kinek a laptopjára töltöttek le filmeket? Vagy csak azt látják, hogy ez a háztartás az ahol illegális letöltés zaljik ip cím alapján.

2017. máj. 26. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kaptok bírságot, maximum idézést a bíróságra, ahol tisztázzátok a helyzetet (de ettől sem kell különösebben tartani).
2017. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert azt nézem, hogy egy csomóan írnak hogy pár éve Németorzságban megbírságolták őket. Én belgiumban élek, még sose hallottam ilyesmiről, főleg, hogy a környezetemben sokan torrenteznek.


Az egész házban wifi van amit 7en használunk. És én nem értek ehez de az ip cím az közös ugye? Szóval ha valaki figyel csak azt látja, hogy eme "ip" cím = ennyi letöltés, azt nem hogy kinek a laptopja

2017. máj. 26. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Németországban figyelik az illegális tartalom letöltést.

Igen, ott valóban szankcionálják - először csak felszólítanak, ha hatástalan a szolgáltató letilt és bírságolnak.


Mivel a router mögé nem látnak be, hanem csak egy darab IP címet látnak így a routert üzemeltető személy a felelős.


Belgiumban nem tudom mi a helyzet.

2017. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogják látni pontosan, hogy melyik gépről.

Egy gépnek 2 IP címe van, egy külső és egy belső IP cím.

A Belső IP a belső hálózathoz csatlakozik és minden egy alhálózaton lévő gépnek különbőző (pl. 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.102...) ezt kioszthatja a Router is automatikusan (és vezeték nélküli hálózatoknál ez a jellemzőbb), vagy a gépen be lehet állítani egy statikus IP címet.

Na ezt a belső IP-t tudtommal a szolgáltató nem kapja meg, ezt a címkiosztást te látod a router beállításaiban.


A Külső IP-t látja a szolgáltató, amit ő maga oszt ki lényegében, aminek segítségével kapcsolódik a modem az internethez. Viszont ez a külső IP az összes egy hálózatra csatlakoztatott eszköznél megegyezik, és ebből nem fogják tudni megállapítani. De ez szinte lényegtelen is, a szolgáltatás a TE neveden van, a TE hálózatodból történik letöltés.


Eléggé kezdő vagyok ilyen téren, de aki tapasztaltabb, szakmabeli kérem javítson ki engem ha valamit hibásan írtam le, vagy helyeseljen ha így van.


Egyébként nem hinném, hogy Németországban ilyennel foglalkoznának, szerintem nem igazán lenne rá kapacitás.

2017. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző, nagyjából jól írtad, viszont de, Németországban külön cégek figyelik az adatforgalmad. Ha letöltesz egy zencsékét jövőhéten már ott van a csekk a postaládádban.

Ismerősömnek elküldtek egy zenei mixet, hogy nézd milyen jó mixet csináltam. Tetszett is neki letöltötte, 200 eurós bünti landolt nála.

2017. máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Az internet előfizetés tulajdonosa felelős azért, ami a hálózatán történik.
2017. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, attól senki nem lesz elkövető, hogy a hálózatáról valaki bűncselekményt valósít meg.
2017. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!