Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook honnan tudja, hogy...

A facebook honnan tudja, hogy honnan használom?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam egy facebook-os időjárásjelentést reggelre, amiben meg volt határozva a tartózkodási helyem és az ahhoz tartozó időjárás. Tehát a város ahol lakok. Én az adataim közt egyáltalán nem adtam meg a lakóhelyem. Ennek ellenére honnan követi le? Az IP címem alapján? Vagy a telefonomról méri be? A telefonon nincs letöltve facebook-hoz kapcsolódó aplikáció. Böngészőről használom. Még így is hozzáfér bizonyos mobilon lévő adataimra?

Hogyan lehet ezt kikapcsolni?

Tudjátok van egy kis "a nagy testvér mindent lát.." érzésem és cseppet sem jó érzés..



2017. jún. 6. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Elfogadod a nyilatkozatot regisztrálásnál. Nekik ez a felhasználó barát megosztás, mint például a google keresőben egyszer keresel rá az impoteniára és az összes hirdetés potencia növelő lesz. :D Tényleg mindent lát a "nagy testvér"
2017. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
IP cím.
2017. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:

Próbáld ki mobilnettel.

Ha Budapesti ip címet látsz és nem ott vagy akkor a whois adatból próbálja megtippelni.


Ha nem akkor viszont valahol elfogadtál egy tartózkodási hely meghatalmazást.

Ha nem a Facebookon akkor lehet hogy össze van fűzve a google fiókoddal (youtube is az) akkor valószínűleg ott, az alapból bekapcsolja.

2017. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet triviális a kérdés, de mit jelent az hogy "whois adat"?

A helymeghatározás egyezett azzal, ahonnan használtam a face-t. Az otthoni gépemről.

Ha véletlenül mégis elfogadtam a tartózkodási hely meghatalmazást, akkor ezt hol tudom ellenőrizni, esetleg kikapcsolni?

2017. jún. 8. 00:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel a mobilról, böngészőből megnyitott facebook-ról is kaptam egy ugyan ilyet. A google, a facebook.. stb minden összeköttetésben van?
2017. jún. 8. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
nincs.
2017. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben, ha megkérhetlek rá, hogy hogyan működik ez az egész? Köszönöm!
2017. jún. 8. 13:00
 8/9 Shaddark ***** válasza:

A Facebookon a beállításoknál az alkalmazások rovatnál láthatod hogy milyen más helyekkel vagy összekötve.

A Windowsnak is van saját érzékelője, ezt is le tudja kérdezni.

Gépház -adatvédelem - tartózkodási hely


De amúgy a telefonodon is külön ki kell kapcsolnod ha használsz pl. Messengert.

Fényképeknél a hely-adatokat mert abból is vissza követhet.

Androidnál a 6.0tól alkalmazásonként be lehet állítani hogy mihez férhet hozzá az alkalmazás - az alkalmazások beállításnál.

2017. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Facebook az általad elfogadott feltételek szerint kezeli az adataidat. Ebben benne van az is, milyen feltételek mellett adhatja ki őket harmadik félnek.


A whois egy szabadon hozzáférhető adatbázis, amely az egyes IP-címtartományok tulajdonosainak adatait tárolja. Ez persze IP cím alapján nem sokat árul el, csak azt, hogy pl. az internetszolgáltatódnak hol van a székhelye.

Ugyanakkor az internetszolgáltatód be tudja határolni, te pontosan hol vagy (vezetékes internet esetén lakcím, mobilnet esetén adótorony szerint). Hogy az internetszolgáltatód kiadhatja-e ezt az adatot a Facebooknak, azt az általad elfogadott szolgáltatói szerződés szabályozza.


Ezenkívül a böngésző is kiadhat helyadatokat weboldalaknak. Sztem ez is beállítható valahol (böngészőfüggő).


Szóval a facebook sokféleképp ki tudja deríteni, honnan használod. És mivel ennyire szét van aprózva, hogy épp honnan tudhatja meg, ezért tényleg kicsit nagytestvér-ízű az egész.


Személyes tapasztalat: A múltkor feltettem az instagramot a telefonomra, csináltam hozzá accountot, de alig használtam. Egyszer csak azt veszem észre, hogy nyakra-főre elkezdi ajánlgatni a családtagjaim, ismerőseim, meg a szomszéd boltban dolgozó csaj instagramját, "az általam kedvelt fényképek alapján". Yeah fucking right. Valahogy összepárosította az instagram-fiókomat a facebook-fiókommal, a mai napig nem tudom, hogyan (más emaillel használom a kettőt), a csajsziról meg tudja, hogy egymástól 5-10 méterre vagyunk a nap nagy részében. Szóval sunyi egy banda ez.


Persze a kérdés másik része, hogy egy drága pénzért kifejlesztett és fentartott, értékes szolgáltatást használsz ingyen. Vagyis dehogy ingyen, te magad vagy az ellenszolgáltatás. :)

2017. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!