Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom internet gyorsító...

Telekom internet gyorsító opció? Ez rendeltetésszerű használatnak számítana vagy korlátoznák a netet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A Telekomnál Netmánia S csomagunk van és hát tetű lassú, viszont a mai nap láttam, hogy itt valaki linkelt ilyet, hogy van ilyen Telekom internet gyorsítás...

Erre gondolok:

[link]


Na most több kérdés is felmerült bennem ezzel kapcsolatban.

Egyszerűen az otthoni vezetékes internet csomag mellé kérünk gyorsítást és havonta bruttó 706 Ft-ért meg is kapjuk? :O (csak mert most VALAHOGY 8K felett fizetünk netmánia S-re, de nem én kezelem a szerződést...)

-Nem számláznak külön adatforgalmat ilyenkor?


Olvasom, hogy "nem rendeltetésszerű használat esetén a forgalom lassításra kerül". És bár ott ki van fejtve, hogy a folyamatos "nagy mennyiségű adat továbbítása" stb... nem szabad, de mi számít nagy mennyiségű adatnak?

Általában a havi adatforgalmam 100-200Gb-ra tehető. Ha én most egy GTA 5 méretű játékot letöltök (nyilván nem rendszeresen, de pl havi 1 alkalommal) vagy majdnem napi szinten 4K-s videókat nézek, akkor azért kaphatok korlátozást, ha az internet gyorsító opcióval teszem ezt? Csak mert nekem ez tök normális használatnak számít 2017-ben...


Ha esetleg ez már nem számít rendeltetésszerű használatnak, mert leterhelném a környéken a hálózatot, akkor úgy okés lenne, ha korlátozott letöltéssel töltenék le? PL ha jó esetben jönne 60Mbit/s letöltés..., akkor mondjuk lekorlátoznám, hogy 15-20Mbit/s-tól gyorsabban ne jöjjön... Ilyenkor is lenne belőle probléma?


A válaszokat előre is köszönöm.


2017. jún. 25. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Őőő, ez itt még mindig nem a telekom ügyfélszolgálat.

Annak más a címe: [link]

2017. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1412
2017. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van a kiküldött számládon egy MT kezdetű sokjegű szám. Erre kell hivatkoznod, ha felhívod az ügyfélszolgálatot. Hálózaton keresztül megnézik, mi lehet a hiba és mit lehet tenni? De ha simán csak fagyogat, vagy lassú, áramtalanítsd az egészet (router, nálunk modem is) és néhány perc múlva kapcsold vissza. Várd meg, amíg feláll a rendszer.
2017. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs hiba, csak hát alapból 5,2mbit/s-ot tud itt a hálózat, mondhatni egész stabilan... Csak nekem ez kevés és nagyobb csomag nincs itt konkurens szolgáltatóknál se.
2017. jún. 26. 15:51
 5/14 anonim ***** válasza:
NetMánia S és 5.2-et tud stabilan? Akkor még az sem jön amit ígérnek hisz ez a csomag 10Mbit/s sávszélességet ígér nem 5.2-et, mondjuk a garantált az 1MBit/s szóval nem kifogásolhatod max kérdezhetsz és segítséget kérhetsz miért ilyen. Nekünk kis valószínűleg ez a csomag van és nekünk rendesen is jön a 10Mbit/s azaz az 1MB/s letöltési sebesség. Adtál most egy jó ötletet egyébként, köszi :) Kérdésedre válaszolva, szerintem tök8 hogyan használod kivéve ha egy helyi hálózatra több előfizető is van csatolva pl mint panelekben. Bocsánat, javítok, ez a WAN akar lenni ami több helyi hálózat összekapcsolását akarja jelenteni. Na és ha esetedben fenn áll ez a helyzet akkor ha te maxon töltesz Utorrenttel akkor a többi helyi hálózat is befog lassulni mivel egy hálózaton vannak. Erre gondol az a nem rendeltetésszerű használat dolog. Ha faluban laksz (a használt internetcsomagból kiindulva valszeg ott) akkor ez nem fog gondot okozni, figyelmen kívül is veheted. Max neked lesz rossz meg használhatatlan az internet ha töltesz le, a te helyi hálózatodon ami csakis a te gondod. Remélem segíthettem :)
2017. jún. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valamennyire igen, köszi. :D

És igen 5,2-t tud stabilan, szóltam is a szolgáltatónak, kijöttek, próbáltál növelni a sebességet, de egyből visszaesett...mondták, hogy ennyit tud itt a hálózat nem tudnak vele mit csinálni. Majd volt egy hálózati hiba, ekkor is kijöttek, új modemet/routert adtak, na ezzel sikerült 7,8 mbit/s-os sebességre növelni és hogy tartsa is ezt. Majd pár hétre rá volt egy nagy vihar és azóta vissza leugrott 5,2-re, szóval mondhatni ennyi a stabil, ha növelik akkor idővel automatikusan vissza csökkent a sebességből... :S

2017. jún. 30. 22:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a lényege a következő:

jönnek a szerelők, és felszerelnek neked egy olyan modem+routert egyben, ami rendelkezik egy sim kártyával, és innentől kezdve kétféleképpen fogja az internetet "szedni".

Az egyik rádióhullám által, mint egy mobil, ezért is kell bele a sim kártya, a másik részét pedig az eddigi szokásos kábelen jönne.

Na most ha a gyorsító opciót választod, akkor a gyorsítást fogja a mobil részéről rádiófrekvencián kapni, és a többit pedig kábelen.

De itt van egy fontos dolog. Alapvetően ezek a régimódi kábelek ténylegesen csak 1,4-1,5 megával történő letöltést bírnak el, ugye ezt felszorzod nyolccal 12-13 mega. Ők ezt nagyon is jó tudták, ezért is húzták be a határt ugye az S-nél 10-re, az M-nél 20-ra, és ha a fullos kábel kihasználást akarod, akkor kénytelen vagy előfizetni a nagyobbat, de ezzel természetesen le is mondtál egy részről a sávszélességednek, de nincs baj, hiszen a szerződésben a minimálist kell garantálnia, nem a maximumot.

Itt lesz egy csavar, hiszen a minimálist azt gyakorlatilag az XXL csomagig tudja adni a régi kábel, hiszen ott 15 Mbit/s / 2 Mbit/s van a szerződésben, és ezt a minimumot adja is.

Ez a kábel része, csak hogy tisztában legyél vele, mert fontos tudni ezt is.

Ugyanis ha a gyorsító opciót választod, akkor 100 gigáig igénybe veheted ezt minden hónapban, és ha ezt túlhaladod, akkor egyszerűen korlátozzák a kábelre az internet hozzáférésedet, azaz csak a szokásos módon fogod tudni kapni az adatokat.

Ennek a díja 700-950 forint között van, és gyakorlatilag a lényeg, hogy ennyi pénzért kapsz 100 giga gyorsítást,illetve digitális telefonszolgáltatást. Mondhatnád azt is, hogy 1000 forintért vettél 100 giga "mobilinternet" adatforgalmat (persze nem mobilra). Ennyi!


Nyilván ezzel igazából az IPTV szolgáltatás akarták felhozni (ezzel belelehet tekerni, meg felvenni, meg stb stb stb), hogy versenyképesebb legyen a többi szolgáltatóhoz képest, és nem torrentezésre hozták létre, persze erre is fellehet használni.

Itt érdemes kicsit ravasznak lenni, úgy ahogyan te is írtad, hogy esetleg korlátozod a kliensedben a letöltés maximumát, vagy esetleg úgy osztod be, hogy a nagyobb kiterjesztésű fájlokat azokat beszerzed barátoktól, és elhozod pl.: pendrive-on, vagy hordozható egyéb adattárolón, és csak filmeket szedsz le (érted most letöltesz 2,5 db játékot és le is nulláztad a 100 gigát, amit szerintem nem ér, hiszen filmekben ha teljes dvd lemezeseket is szedsz 20 db meg van- de ha sima 2 gigásokat, akkor meg 50 db/hó, ami már barátságosabb- szóval felhasználói szokásoktól függ) stb stb de mondom igazából csak a kábelre fogják korlátozni a sebességedet, tehát ugyanannyi lesz, mint most van. Ezen amíg nem változtatnak, addig így is marad, de ezt azért írom le, hogy tudd, hogy egyoldalú szerződésmódosításra az országban képesek a szolgáltatók. (jelen esetben ha nem tetszik, akkor felmondhatod a szerződést ekkor, csak ugye a kedvezményeket, egy összegben kérik vissza szerződéstől kezdve- és ezt a drága telekom meg is teszi, volt rá precedens a környezetemben).


Bár hozzáteszem, hogy lehet lenne valami javulás a normál kábeles internet sebességeddel, mert itt egy elég erős modem+router párostól kapnád, ami nem egy szokványos lakossági megoldás (nem két ötezres dlink modem+router páros).


Felteheted persze ezen információk tudatában most már a kérdést az ügyfélszolgálaton, külön kitérve a nem rendeltetésszerű használatra, és kicsit erőltetheted, hogy mondjanak valamit a korlátokról, mert nekem is csak sokadik próbálkozásra vallották be, hogy 100 giga az a korlát, sőt ezt is úgy, hogy miután én is olyan fantasztikus kábel rendszer paraméterekkel rendelkezek, mint te, egy sokadik szerelői kiszállásnál ravaszan körbejártam a témát, és kibökték, hogy a korlát 100 giga, amit később fel is tettem az ügyfélszolgálatosnak telefonon, meg mivel már bizodalmam annyira nincs, még élőben is feltettem ügyfélszolgálatosnak (amire persze csak egy tudott válaszolni, ő is úgy, hogy bátorítottam, hogy nézzük már meg az ekkor köttetendő szerződés apró betűs kitételeit, és ott is volt, hogy 100 giga)


Bocsi, hosszú lett, de legalább ezzel is tisztában vagy, meg más is, ha erre téved...

2017. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy napi 5 Gb-ra van maximalizálva, tehát ezzel kell összejönnie a 100 Gb-nak.

(ha pedig youtube-on nézel dolgokat, fullosan, akkor elég gyorsan összecsepeg az 5 giga)

2017. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kifejtős hosszú választ, így már világos. :D

Hát igen, nem egy elenyésző infó, hogy napi korlát is van ami 5Gb, de belegondolva azért a napi 5Gb korlát és a havi 100Gb korlát nem is rossz ennyi pénzért.

Na így már érdeklődök majd tőlük. :D

Köszönöm a választ.

2017. júl. 2. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egy valamit. Minek van az az oldal amin ezt a funkciót meg tudod nézni hogyha egyszer vagy a felét nem mondják el ennek a funkciónak? Napi 5GB-ra van korlátozva? Hát köszönöm szépen, az totál nem éri meg -.- Napi szinten is videózással szerintem simán elvinnénk azt az 5GB-ot, és akkor még nem említettem magamat mert van jó pár játék amit leszednék csak nincs türelmem 1MB/s letöltési sebességgel a 20GB-ot letölteni.
2017. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!