Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Panaszt tehetek az internetszo...

Panaszt tehetek az internetszolgáltatónál, ha a megrendelt 7mbit-es net helyett folyton legfeljebb csak 4-5 mbit-et mérek jobb esetben, de néha lemegy nagyon kevésre is, és a pingem is az egekre ugrál?

Figyelt kérdés
Egyszerű vezetékes nem optikai falusi antennás net :D

2017. jún. 28. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a 7 Mbps a garantált sebesség, igen, megpróbálhatod. Ha ilyen az infrastruktúra akkor úgysem tud mit csinálni vele a szolgáltató, elfogadod vagy köthetsz mással szerződést.

Különben nem, a szolgáltató csak a garantált sebességre szerződik veled. A csomagot a maximális elvi sebességgel adják el, nem pedig hogy te minden körülmény között ennyivel tölthetsz - csak akkor ha minden körülmény megfelelő.

2017. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
100%
Ha az úgynevezett "garantált sávszélesség" alatt van rendszeresen a szolgáltatás, akkor KELL IS panaszt tenni!
2017. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem ez egy Mikrohullámú nettszolgáltatás.

A 7 Mbps az az elméleti maximális amivel tudsz letölteni.

Ennek van egy garantált része, ami többnyire 1 Mbps / 512 Kbps szokott lenni.

A ping -el pedig sokat nem tudsz tenni...

2017. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt értem hogy az a maximális sebesség több nem lesz, de mi az hogy fényes nappal negyed annyival tölt vagy néha csak tized annyival. Ha fizetek egy szolgáltatásért elvárom hogy működjön de így használhatatlan bizonyos dolgokra. Egyszerű filmet nem bír betölteni a böngésző rendesen.

Garantált sebességről nem tudok, arra is gondoltam hogy nálam szoftverileg valami nincs rendben régen telepítettem újra a Windowst. Ősszel még tökéletesen ment mindig nem volt gond, mostanság meg napi szinten gyötrődöm. :s egy hozzáértő mondta hogy az is bezavarhat ha megy a mikró meg ilyesmi.. De nincs zavaró tényező.. Órákig szar.

Legutóbb mikor itt volt mondta hogy az egyik fa benőtte az antennák közti utat ez zavarta.. Wtf.. O.o még szép hogy laggoloo össze vissza meg alig húz ha a fák blokkolják a jeleket :DD

2017. jún. 28. 23:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Most például éjfélkor tökéletes.. Megvan a 7 mbit, de napközben nem tudom mi zavarhat. :/ de akkor nem nálam van a hiba, inkább nála.
2017. jún. 29. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor szerződsz megtévesztően a maximális lehetséges sebességet mondják,

szerencsére már kötelezően fel kell tüntetni a garantáltat is, amire végül is szerződést kötsz.

A elméleti maximumot akkor kell tudnia, ha a hálózat nincs az úgy mondott "csúcsidőben", azaz éjszaka, amikor mérted és rendben is volt.

Ha a szerződésben foglalt garantáltat se éri el, akkor tudsz panaszt tenni.

Mobil netnél ez pl. 0 Kbps, azaz soha semmit nem garantálnak.

2017. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!