Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek is nagyon béna,...

Szerintetek is nagyon béna, lassú tákolmány a Facebook?

Figyelt kérdés
Többféle számítógéppel szoktam fellépni, erősebb és kevésbé erős gépről is, de mindegyiken körülményes, lassú a használata, főleg induláskor. Mire megnyit a webes oldalon egy privát üzenetet, az lehet fél perc is. Meg úgy minden lassú benne. Ahhoz képest, hogy majd' tíz éve létezik magyarul is, még mindig ott tartanak hogy Józsi megosztott egy EMLÉKT.

2017. júl. 20. 12:57
 1/10 anonim válasza:
Nálam nem ennyire lassú, de sokszor akad, főleg mostanában. Szerintem sem egy csúcs.
2017. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minél több felesleges program és szolgáltatás indul egy minél kisebb teljesítményű gépen, annál körülményesebb és lassabb lesz a rendszer rendelkezésre állása, akár több perc is lehet a bejelentkezés után. Ennek nincs köze a Facebook vagy akármilyen online weboldalnak, kivéve ha te akkor kezded indítani a böngészőt és a weblapokat amikor a gép még javában indítgatja a sok programot.


Az amit tapasztalsz nincs a Facebooknak köze hozzá, hanem a gépeknek.

2017. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2017. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy van, amikor rögtön indulás utána a böngészőt, majd a Facebookot nyitom meg. De más weboldalak nem ilyen bénák. A Youtube is borzalmas lett, csupa erőforrás igényűek azok a műveletek, amik régebben simán mentek. De az még gyorsabb géppel jól használható.

Szerintem szerver oldalon intézi a Face a lassú műveleteket. A rákattintást érzékeli, de mire csinál is valamit, az borzalmas.

2017. júl. 20. 14:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem a szerverekkel, azaz a backend-del van a probléma - az villámgyors. Jelenleg azt kell, hogy mondjam, hogy övék a legjobb(!) kommunikációs rendszer a világon. Igen, a google-t is verik, teli vannak saját fejlesztésekkel, erről beszámolnak konferenciákon, jó részük opensource is lett...egyszerűen nincs jobb ma a világon.


Te is könnyen letesztelheted a linken, amit írtam. Ott nincs lassú javascript, ami a gépedet terhelné.

2017. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne az összeesküvés-elméleteket gyártsd. Ha direkt lassú lenne akkor mindenkinek az lenne és menne a háború hogy szar a Facebook. Itt az oldal szintén tele lenne panasszal. Az hogy csak nálad jelentkezik panasz mert csak te írsz ki ilyen kérdést az nagyban arra redukálja le a problémát hogy nálad van a hiba és nem az oldalban.
2017. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aha, és a négy számítógép közül mind a négy pocsék, amivel próbálom, nyilván. Akkor is, amikor megosztok egy emlékt.
2017. júl. 20. 18:59
 8/10 A kérdező kommentje:
A mobilos verzió tényleg gyorsabb, bár gépen nem annyira tudom használni. :)
2017. júl. 20. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Leírnád azt a 4 konfigot?
2017. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az egyik AMD Athlon(tm) 64 Processzor 3800+ 2.40GHz, 4 GB Ram (Win7). Erről vagyok most, a többit fejből nem tudom. Ez a leglassabb gép.

Két másik gép érezhetően jóval gyorsabb (az egyikben kétmagos a processzor, talán a másikban is), de a Facebook nem gyorsabb rajta. Vagyis a lassú műveletek ugyanúgy lassúak a Facebookon ott is.

Ezen a gépen a Youtube is kicsit döcögve megy (pl. a képek megjelenítése), a többi gépen simán.

2017. júl. 20. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!