Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Firefox adblock addonok...

Firefox adblock addonok megeszik a cpu-t?

Figyelt kérdés

fx 6100-am van, win 7 64-bit. Legfrissebb fox és addonok.

A helyzet az, hogy ha olyan oldalt nyitok meg, amin temérdek blokkolnivaló dolog van, vagy pl youtubeon pörög sokáig egy lista egy tabon, akkor egy idő után már teljesen megeszi a processzort a firefox. 90%+, még a hang is szaggat.

AdBlockkal és uBlockkal próbálkoztam, de mindkettőnél ugyanez a helyzet. Firefox reinstall, teljes reset, stb. Minden ilyet megpróbáltam. Valami tipp, hogy mi lehet a gond?

About:perfomance szerint 1-2% cpu-t használnak ezek a tabok, addonok... Mindent összeszámolva is max ilyen 10-15%-ot ír. Egyszerűen nem értem, hogy mi emészti fel ezt a temérdek teljesítményt.



2017. aug. 19. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
LOL, "temérdek blokkolnivaló dolog"
2017. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nemrég váltottam Chrome-ra ezen okból, és ott is van adblock meg minden, és szinte minden gördülékenyebben megy. Csak a noscript és a context search miatt ragaszkodtam a Firefox-hoz, de a noscriptre már nincs szükség, bőven elég az adblock, a context search meg van chrome-ra is.
2017. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adguardra, Adblockra már hallottam panaszt egy nem régi verzió óta, de uBlock Origin nem kéne gondot okozzon.


Ez tényleg érdekes, esetleg még a vírusirtó lehet ludas.

2017. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A reklámok többet ennének mint maga a blokkoló program. Nem lehet, hogy bekaptál valamilyen adware cuccost amivel több reklám jelenik meg mint kellene? És azt is blokkolja az uBlock, de azért ez már lefogja? Sztem futtass le egy adwcleaner-t elsőkörben.

[link]


Vagy nincs az energiagazdálkodás elállítva? Vezérlőpult-->Energiagazdálkodási lehetőségek legyen Kiegyensúlyozotton. (Energiatakérosban lehet, hogy limitálva van a max órajel)


Játékokkal nincs gond?

2017. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Próbáltam vírusírtó nélkül is, a malwarebytes termékeket is rendszeresen használom, ezt is.

Minden más egyéb szoftver problémamentesen működik.

Teljesítmény centrikusra van állítva az energiagazdálkodás, ilyenkor nyáron a ventit is 100%-on pörgetem a cpun.

2017. aug. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!