Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az értelme az Instagramnak?

Mi az értelme az Instagramnak?

Figyelt kérdés
A Facebook app a mobilomon állandóan bedobálja a falamra, hogy telepítsem fel az Instagramot, mert x ismerősöm használja. Kérdésem, hogy mi értelme egy külön profilt csinálnom Instagramon, ha Facebookon is meg tudok osztani képeket az ismerőseimnek/nagyvilágnak? Amennyire én észrevettem, az az oldal javarészt csak menőzésre meg magamutogatásra való, de biztosan tévedek ebben.

2017. aug. 29. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

"Amennyire én észrevettem, az az oldal javarészt csak menőzésre meg magamutogatásra való..."


Valahol igazad van de én a Facebookkal is így vagyok...

2017. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Az insta azóta pörög, mióta az idősebb korosztály használni kezdte a facét. A kölkök odamenekültek, mert azt még nem használják a szüleik és ott vagánykodhatnak anélkül, hogy anyuci rájuk szólna.
2017. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Én ezeket az oldalakat kizárólag ingyen képtárhelynek használom.
2017. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Én ahogy észrevettem a Facebook kicsit leáldozóban van, olyan értelemben hogy igen tele lett szülőkkel, tanárokkal, és legtöbbünk nem mintha rejtegetne valamit persze, de nem kell mindig mindenkinek mindent látnia. Az én insta képem között sincsen semmi extra, nem félmeztelenkedek, nem pucsítok a kamerába vagy ilyesmi, de ettől még nem akarom hogy a szüleim minden részletet lássanak az életemből, nem vagyok már kislány.

Az Instagram egy sokkal fiatalabb közösség, ráadásul könnyen találhatsz képeket a világ minden tájáról, követheted a kedvenc hírességeid stb, amíg a Facebookon leginkább az ismerőseidet látod csak, és ugyebár te sem állsz neki ész nélkül ismerősnek jelölni boldog boldogtalant. Valamint ez az oldal (és a Twitter) sokkal elterjedtebb külföldön, Facebookot már igazából nem is használnak olyan sok országban. És mivel a világ minden táján ezt az alkalmazást használják a képek megosztására, mi is onnan jutunk hozzá a képekhez/infókhoz. :) Persze nem a komoly dolgokra gondolok, hanem amit már fent említettem pl a híres emberekkel kapcsolatban, aztán vannak divatoldalak, főzős/sütős oldalak, motiváció és segítség testedzésre, vagy csak simán képek a nagyvilágból stb. Egyszóval minden van ami egy embert érdekelhet. Sokkal közvetlenebb oldal, itt nem ciki ha elkezdesz követni egy random embert, mert tetszenek a fotói. Facebookon meg csak azt jelölöd nagyjából be és vissza, akit ismersz. Közvetlenebb az egész.

Persze van egy réteg (és nem is vékony réteg) aki celebeskedésre meg a hasonlókra használja, és az az egész élete hogy minél több követője legyen, de ez a réteg máshol sem viselkedik normálisan, és valószínűleg ugyan ezt csinálta ezelőtt a Facebook profilján, de amint említettem ott nehezebb elérni egymást, ezért nem annyira jutnak ott el hozzánk az ilyenek. Instán pedig akaratlan látja az ember, sajnos ez jut el a legtöbb mindenkihez. Hát igen, ez hátrány. Facebookon(vagyis Messengeren, mert ma már valamiért ez is külön vált félig) már csak beszélgetünk, kapcsolatot tartunk.

Meg igazából (nem tudom hány éves a kérdező) de amióta elkezdtek működni a közösségi oldalak, mindig ment a vándorlás, hogy mi volt éppen a felkapott. Volt Iwiw, Myvip, sok évig a Facebook, és most az Instagram. Valószínűleg egyszer ennek is vége lesz és jön valami új.

Persze ez az app inkább azoknak jó akik szeretnek képeket megosztani, keresgélni stb, akit ez hidegen hagy annak felesleges. Én tényleg szeretem használni, csak sajnos amiatt a magamutogató réteg miatt ha valaki meghallja az insta nevét akkor automatikus általánosít, hogy ott csak hülye libák meg páva srácok vannak. Vannak, de nagyon sokan vagyunk akik normálisan használjuk.

Remélem nagyjából közelebb tudtam neked hozni, hogy miért szeretik annyian, és választják inkább a facebook helyett most már :)

20 éves lány

2017. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legfőképpen a negyedik válaszadónak, ez volt a legnormálisabb válasz ezen az oldalon, amit valaha olvastam.
2017. aug. 31. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"... de ettől még nem akarom hogy a szüleim minden részletet lássanak az életemből, nem vagyok már kislány. "


Ezért inkább megosztod vadidegenekkel akik akár vissza is élhetnek vele, mert te így gondolod...


A szüleidet akikre életedben számíthatsz kizárod az életed részleteiből, mert te így gondolod...


Ha bajban leszel a szüleid ott lesznek ellenben azokkal az ismeretlenekkel akikkel megosztod életed részleteit, mert te így gondolod...


Szerencse, hogy te már nem vagy kislány, mert te így gondolod...



Bocs, de azt meg a kérdező váltotta ki belőlem, mert szerinte meg " ez volt a legnormálisabb válasz ezen az oldalon".

2017. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"ez volt a legnormálisabb válasz ezen az oldalon, amit valaha olvastam"


A második felét úgy tűnik, nem sikerült elolvasni.

2017. szept. 2. 00:01
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

De sikerült, de az eleje is le van írva és válasz, nemde?

Attól ha valakit pofonvágsz és utána puszit nyomsz a fejére...

2017. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hogy én fogalmaztam hülyén, de az hogy nem számolok be minden kis dologról amit éppen csinálok és nem mutatok meg nekik minden egyes képet amit megosztok, egyáltalán nem egyenlő azzal hogy kizárom őket az életemből..teljesen tisztában vannak azzal, hogy mi van velem. Nem hiszem, hogy lemaradnának bármi érdekesről azzal, hogy például én kiteszek egy képet magamról és a barátaimról ahogy szórakozunk, hozzáteszem úgy hogy egyébként tudják otthon, hogy hol vagyok. A "látni" és a "tudni" nem ugyan az :)

Másrészről meg lehet határozni, hogy kik lássák a képeidet, és nyilván csak annak engedem meg, akit én úgy ítélek meg, hogy láthatja.

Nem kell azonnal belekötni mindenbe, nem is ismersz.. :)

2017. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Visszaélni pedig (szerintem) leginkább olyan képekkel lehet, amik pl. kompromittálóak vagy akármi érdekes van rajta, hát az enyémek hidd el, hogy nem ilyenek :D

Tudom hogy a bajban a szüleimre számíthatok, de nem tudom mi köze ennek a képekhez :) Nem mondtam egy szóval se, hogy azokra az emberekre akarok támaszkodni, akik látják a "szuperizgi" fotóimat :D

És igen, szerencse, hogy már nem vagyok kislány :)) Nem igazán érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam egy anonim oldalon 1 hozzászólás alapján.

2017. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!