Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eddig még nem volt mobilintern...

Eddig még nem volt mobilinternetem. Mennyi GB jó? 4 GB elegendő erre egy hónapra?

Figyelt kérdés

Napi szinten szoktam nemzetközi és hazai sajtót olvasni. A telefonomon a memrise-on és egy másik nyelvoktató programon szoktam szavakat tanulni (csatlakozás kell hozzá). Külföldi rádiókat szoktam hallgatni. Facebook, Messenger, 9GAG, receptek.


Youtubeot és egyéb videókat csak otthonról néznék majd a laptopról.


Előre is köszi a válaszokat!



2017. szept. 8. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég szerintem.


Én egyébként elvagyok havi 150 Mb-al is, csak facebook, és ninegag nélkül. Messenger meg viber megy, eserleg a gyakori, olykor egy kis menetrend. A 5gb elég lesz. Egyszer volt egy 7gb-os előfizetésem, az még a youtubehoz is elég volt mobilob... Ott kisebbek a videók :)

2017. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen :D A Vodafonnál 1.700ért lehet megrendelni (fél évig ennyi), utána 3.700... lehet h megérné váltani?
2017. szept. 8. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet. De szerintem hűsègidőt kell aláírnod, valószínűleg 2 èvre.
2017. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet igazan pontos valaszt adni. Mennyi Gb jo? Amennyire NEKED szukseged van.

Nem mindegy hogy csak egy rakas szoveget olvasol, vagy minden oldal tele van mozgokepekkel, meg videokkal.

Mobilra beallithatsz adatkorlatozot, es figyeled hogy mennyi adatot hasznalsz el atlagban. Onnan kiszamolod hogy a 4 gb eleg, vagy tobb kell.

2017. szept. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 4G kb. 2000-2500 átlagos weblap megnyitására elegendő. Tehát ha csak böngészésre kell, ésszerű használat mellet elegendő egy hónapja.


Vagy a 4 Gb kb. 7-800 darab átlagos méretű MP3 zene letöltésére elegendő. Az MP3 zenék letöltése még belefér ebbe a csomagba.


Vagy a 4 Gb kb. 5-6 óra 720P-s YouTube videózásra elegendő, tehát csak alkalmanként lehet vele videókat nézni. Bár erre van megoldás, a kis fogaskerék ikonnak lejjebb lehet venni a felbontást, bár ezzel egy időben csökken a minősége is. A legkisebb felbontás 144P, ha ezt bevállalod (nagyon rossz lesz a képminőség, de pl. zenei klippeknél a hangon nem fogod észrevenni), akkor kb. 20-25 órára növelheted ezt az időt.


Vagy a 4 Gb kb. 2-3 SD minőségű film letöltésére lenne elegendő (egész hónapban), tehát ez már felejtős ezzel a csomaggal.



A Vodafonenál arra vigyázz, hogy ha túlléped az 4 Gb-ot, egy alkalommal +1000 Ft-ért aktiválnak +1 Gb adatforgalmat, amit a számlázási ciklus végéig használhatsz fel. Ezt csak egy alkalommal aktiválják (persze havonta értendő a dolog), és nem mondható le az opció. Így könnyen lehet, hogy tartósan 1000 Ft-al több lesz a számlád, ha nem figyelsz. Ha ezt a +1 Gb-ot is elhasználod, nincs túlfizetés (többet már nem tesznek rá a számlára), viszont kikapcsolják az internetet. Igaz, ilyenkor van lehetőség a netinfo oldalon további Gb-ok rendelésére, ha nagyon kell az internez, de ezt már külön kell megrendelni.



Nekem a Telekomnál van 3 Gb-os csomag. Igaz, hogy én okos telefonon használom, de havi átlag 2 Gb szokott elmenni. Pedig naponta busszal utazok, ezen Facebookozok, streamen egész úton zenét hallgatok, van, hogy videókat is megnézek. Napi kb. 1-2 órát használom a mobil netet, igaz csak hétköznap, otthon van WiFi. Sokszor még az alkalmazásaim is ezen frissítem, mégis bőven bele férek a 3 Gb-ba.

Tehát attól függ, mire kell az internet, hogy elég-e a 4 Gb.

2017. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!