Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs még mindig olyan...

Miért nincs még mindig olyan program vagy oldal netszerte, amely magyar ékezetmentes szöveget ékezetessé tesz?

Figyelt kérdés
Olyan programra/oldalra vágyom megszámlálhatatlan éve már, mint a google translate, amelyen eme sorokat is írom épp külföldi munkahelyi gépről, ahova nem tudok magyar karaktereket telepíteni, viszont magyar billentyűzetet ad, amelyen a nem magyar klaviatúrán is magyar betűk jelennek meg a magyar betűk helyén. Igen, ez is körülményes, de működő módszer, ha ragaszkodom az ékezetekhez, és egyszerűen nem értem, hogy miért nincs még mindig - de vagy tíz éve eszembe jutott már ez és biztos voltam benne, hogy lesz is egyszer hamarosan - ilyen, hiszen csak a google translate vagy bármelyik másik szótárt kéne használni az ékezetíséshez. Kár, hogy én nem értek ehhez, pedig eskü megcsinálnám. Ekezetes.hu - paccspaccs. De szabadon vihető! :) Vigye már el valaki és csinálja már meg légyszi!!!! :) Vagy legalább magyarázza meg vki, miért nem lehet...

2017. szept. 17. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. A magyar nyelv tele van rengeteg olyanszóval és toldalékkal, aminél egy gép nem tudja eldönteni, hogy te most melyikre gondoltál. Aztán meg menne a sírás hogy miért ilyen szar én tökre nem ezt akartam írni stb. Például egy gép honnan tudná, hogy te azt akarod írni, hogy ággyal, és nem azt, hogy aggyal? Vagy vagy vágy? (ez a mondat legalább 3féleképp is értelmes). Rak vagy rák? egy gép nem tudatja, hogy mit akarsz. Most pár másodperc alatt ezek ugrottak be, de látható, hogy még rengeteg példával elő lehetne jönni. Főleg ha sok toldalékos szót használsz. Nincs olyan program, ami szövegkörnyezet alapján el tudná dönteni, hogy mit szerettél volna. Ezért nincs.
2017. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

már-mar, sorok-sörök, tudok-tudók-tüdők, helyen-helyén, meg-még, kár-kar

Ezeket csak a te kérdésedben találtam, remélem így már érthető :D

2017. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút, sőt, nekem is eszembe jutott magamtól is ez. Ám - megint csak gtranslate-tel példálózva, ha már itt írok... - ahogy a google translate is megkérdezi kétértelmű eseteknél, hogy erre gondoltál-e, pont ugyanúgy lehetne ebben a programban is legörgetős lehetőség kétértelmű esetekben. Statisztikai alapokon még mindig kevesebb a több lehetőségű ékezetlen szó, mint az egylehetőségű, szerintem, ilyen alapon meg rossz kifogás ezért nem megcsinálni... Szerintem.
2017. szept. 17. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
A szövegkörnyezetből egy-két rika esettől eltekintve kiderül hogy melyik szót akarta írni a szerző, de ennek az automatizálása azért nem egyszerű, és nincs mögötte piac, ami megfizetné. Te pl. fizetnél a használatáért havi szinten mondjuk 300 ft-ot? Ugye hogy nem. Inkább vennél 1000ft-ért egy másik billentyűzetet. Egyébként ismered a kiosztást nem, mondössze annyi a dolgod hogy hozzáadod a nyelvi beállításoknál a magyar nyelvet, ès máris van magyar billentyűzeted. Maximum í az ami hiányozhat, arra van az Alt+j.
2017. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát azért a magyar nyelvben nagyon sok szó van, ami ékezet nélkül is, ékezetekkel, 1 ékezettel, vagy hosszú ékezettel mást jelent. Egy hosszú szövegnél lassabb lenne kiválasztani egy listából, hogy melyikre gondoltál, mint újraírni az egészet. A másik meg, hogy nem lenne rá kereslet, mivel akinek olyan munkája van, akinek fontos a szöveg, az nem fogja ékezet nélkül leírni, vagy telefonnal írni ékezetek nélkül, hogy gyorsabb legyen. Ma már minden megoldható a világ összes karakterkészletével.
2017. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

˝+o=ő

´+a=á

¨+u=ü

A fenti pár sorban szándékosan NEM HASZNÁLTAM az őáü betűket.

Két dolgot ajánlok mindenki figyelmébe:

A számgombokat, az ALTGR gombot (vajon még van két ALT és az egyik mért ALTGR???)

Valamit a repülő ékezet kifejezést.

Tény, kicsit lassabb gépelni, viszont gond nélkül van °C ň és hasonló fura képződmények.

2017. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!