Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jelerősítőn keresztül nincs...

Jelerősítőn keresztül nincs internet, és passzív is a kapcsolatom. Hogyan állítsam be?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztem, és használhatom a főbérlő internetét. Sajnos gyenge a jelerősség, és torrentezésnél a port sincs megfelelően beállítva.

Mit kell tennem, hogy jeleősítőn keresztül is legyen internet. Beállítottam a hálózatot, kapcsolódik, és minden zöld, de mégsincs internet.

A másik gond, ami már a jelerősítő előtt is jelen volt, hogy amikor a torrent kliensben ellenőrzöm a kapcsolat állapotot, hibát jelez, miszerint a port nincs nyitva, és csak letölteni tudok.

Nem vagyok informatikus, és egyedül nem tudtam megoldani a problémát. Aki ért hozzá, kérem segítsen.

Előre is köszönöm szépen. :)



2017. szept. 18. 18:19
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

A jelerősítő az igazából egy ismétlő. Ha a wifi ismétlő módban van, akkor a G szabványról visszaugrik a B szabványra, azaz 54 helyett 11.

19 Mbit helyett 4,3 Mbit a csúcssebesség.


A 802.11b szabvánnyal 11 Mbps a maximális elérhető sebesség elméletben, ez a valóságban - mivel a legtöbb eszköz csak half-duplex - körülbelül 4,3 Mbps. Ugyanez a 802.11g szabvány esetében 54 Mbps (amely 16-17 Mbps a valóságban).


Portot a főrouterben kell nyitnod a torrent kliens leírása szerint (a beállítások között van a port, amit a routerben nyitni kell).

Továbbá a repeaterek (jelismétlők) után sok esetben a DHCP elvész, azaz azért nincs neted, mert nem kap a géped IP-t. Tudd meg a router IP címét, DNS címét és ahhoz képest állíts be fix IP-t a gépeden. Onnantól lesz neted rajta.


Tehát amiről a kérdéssor szólt, azt egy átlag felhasználó nem tudja megoldani, csak ha valaki szájbarágósan mindent leírna. Egy hozzáértőnek ez 2-3 perc összesen, mert nem sok művelet.

Szóval az alapokat leírtam, de keress olyan embert, aki helyetted ott helyben meg tudja csinálni, mert hosszú lenne részletesen mindent leírni.

2017. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!