Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudja a Facebook, ha...

Honnan tudja a Facebook, ha halott vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy olyan funkció Facebookon, hogy "Hagyatéki kapcsolattartó", és azon belül olyan, hogy "Fiók törlése".



Fiók törlése


Ha nem szeretnél Facebook-fiókot az elhunytad után, hagyatéki kapcsolattartó kiválasztása helyett kérheted a fiókod végleges törlését.



Honnan tudja meg ebben az esetben a Facebook a halálomat, ha pl. egyik ismerősöm sem küld a Facebook részére hivatalos dokumentumokat, mellyel igazolja állapotomat? Mi van, ha míg élek érzékeli úgy a Facebook, hogy már nem élek?


Hogy működik ez?



2017. nov. 3. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, ez foglalkoztat? Próbáld ki
2017. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Személyes okok miatt nem hagyom figyelmen kívül a halál lehetőségét, és igen, foglalkoztat, mert vannak emberek, akik nem szeretnék, hogy haláluk után maradjon róluk bármi is. És ugyan opció rábízni ezt egy személyre, de mi van ha nem akarod más személyre hárítani ezt a dolgot, hanem ott az opció, hogy halálod után törlődjön a fiók. És a kérdés, hogy honnan érzékeli helyesen a Facebook a halálodat.


Az a baj, hogy te úgy kezeled a kérdésemet, mintha azt írtam volna ki, hogyan lehet 100 like a képemre, pedig ez komolyabb, hiába Facebook. Voltaképpen arról van szó, hogy mi marad a halálod után látható pl. az ismerőseid számára.

2017. nov. 4. 00:07
 3/3 anonim válasza:
Egyáltalán nem hülye a kérdés.. igazából én is állítottam be magamnak hagyatéki kapcsolattartot, és én is voltam ezzel felruházva. Pár hónapja anyukam halála után annyi volt ezügyben a teendő, hogy én a saját oldalamrol jelentettem az ő fiokjat ( tudod, mint a panasz esetében), de fel is ajanl opciókat, ergo tovább vitt addig, ahol be tudtam jelenteni, hogy édesanyám elment. Ezt követően Fb felkeresett, hogy bizonyítsam ezt: halotti anyakonyvirol kép, vagy újságban a gyaszjelentes képe /weboldal gyasz jelentéséről link.. Ha jól emlékszem ezután valaszthattam, hogy torlom vagy megtartom a fiókot (emlekoldal). Mielőtt valaki ide trollkodna: nem, nem ez volt a legfontosabb akkor. És a te szeretteidnek se ez lesz az első, de amit kérsz, úgy lesz.
2017. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!