Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti milyen Bitcoin pénztárcát...

Ti milyen Bitcoin pénztárcát (wallet) használtok? Van olyan hogy több digitális pénznemre is használható?

Figyelt kérdés
Pl.: Bitcoin, Etherium és Monero, ez a 3 érdekelne hogy 1 helyen legyen.
2017. dec. 12. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, de én valami rosszat hallottam róla igy nem használom. Az electrumot használom, igaz csak bitcoinom van. A papir walletet tartom a legbiztonságosabbnak, azt is csak ugy ha olyan gépen csinálom ami sohase kerül a netre, s vagy arról nyomtatom ki vagy lefotózom a képernyőt vagy felírom a kódokat a lényeg hogy a private keyt sose lássa az internet. (és azt a gépet se dugom fel sehova amivel lefotóztam.)
2017. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én valahogy sosem tudtam megérteni hogy egy kód a papíron hogy lehet értékes :/ Nem bízok benne...
2017. dec. 14. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Az mindegy hogy a kód hol van tárolva, a tárolástól függetlenül ugyanolyan értékes.


A lényeg az hogy ne vesszen el a kód mert akkor hiába értékes.


Ja és a gépen tárolt kóddal az a nagy baj, lehet értékesebbnek tűnik, de könnyebben ellophatják.

Igaz ha betörnek a lakásodba felfeszítik a széfet s megtalálják benne a papírt amin a kód van akkor azt is ugyanúgy ellophatják.

2017. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké hogy van 1 generált kód, akár offline is. De honnan tudja a rendszer xy Bitcoinom vagy másom van?
2017. dec. 19. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
A teljes bloklánc sok sok millió számítógépen tárolva van.
2017. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És minden kriptovalutának saját blokklánca van.
2017. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ezt a 30 jegyű számjegyet ilyen nehéz eltalálni?
2017. dec. 19. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:

gondolj bele, nem csak szám, betűk, kisbetűk, nagybetűk is. Tehát nem tízes hanem kb. százas számrendszerről van szó.

30 számjegyből álló szám még tízes számrendszerben is nagy szám. Százasban azonban nem százszor akkora hanem sokkal többször.

Hogy a méreteket érzékeltessem, mekkora az esélye szerinted hogy egy űrállomás a fejedre esik?

Pedig sok van.

Vagy hogy egy meteorit?

Abból még több van.

Most képzeld el azt a helyzetet, hogy egy űrlény berepül a galaxis egy tetszőleges pontjára, s lő egyet. Mi az esélye annak, hogy pont fejen talál?

Ilyesmi esélyekről beszélünk, illetve ennél jóval kisebbről.

2017. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tehát a satelit példát követve, ha kiveszem Euróban akkor biztonságosabb :) Köszi!
2017. dec. 20. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!