Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook profilból, vagy...

Facebook profilból, vagy üzenetből kideríthető a felhasználó IP címe és ezáltal a kiléte?

Figyelt kérdés

2017. dec. 20. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem. Elég durva lenne...
2017. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az csak egy dolog hogy az üzenetből nem derül ki az IP-cím, de az IP-címből garantáltan nem derül ki semmi, főleg nem a személy kiléte vagy tartózkodási helye.


Ezen felbátorodva továbbra sem célszerű bűncselekményt elkövetni, mert a rendőrség megkeresheti az oldal üzemeltetőjét hogy adják ki, ők már tudnak vele mit kezdeni.

2017. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Az IP címe kideríthető egy beszélgetés során.De szükséges hozzá a megfelelő szaktudás.
2017. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

3-asnak igaza van, nem tudom, miért szavazták le.


beszélgetés során ha az embernek jó rábeszélőképessége van, akkor a beszélgetőpartner elárulhatja az IP címét, szóval igen, kideríthető. :D


azt mondjuk nem tudom, mégis mit szeretnél egy IP címmel kezdeni, kérdező...

2017. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok hogy egy kamu profilról küldött rágalmazó üzenetről kideríthető-e ki küldhette.
2017. dec. 20. 21:27
 6/10 suri gyuri válasza:
Valódi vagy kamu profil tök mindegy, a gėped IP címe nem változik.
2017. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értem. Ha valaki pl egy McDonalds nyílvános wifi hálózatát használja, akkor hogy derül ki hogy telefont vagy gépet használt?
2017. dec. 21. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:

ha van annyi esze, hogy saját eszközt használ, akkor a mac címe kideríthető.

na de kinek, mert senkinek nem fogják ezt elárulni a szolgáltatónál...úgyhogy kár is továbbgondolni ezt a sztorit.

2017. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

#4 Azért mert nem értenek hozzá :D

#6 Én bármikor megváltoztathatom az enyémét :D A fizikai cím az ami egyedi és változatlan.


Akkor leírom részletesen a folyamatot.Ha két ember beszél facebookon, akkor egy adott port alapján kommunikálnak.IPv4 fejlécben ezt meg is kell adni egy program elkészítésénél.A hálózat lehallgatható egy kettő eszközzel.(milyen adatok mentek ki, érkeztek meg, mennyi idő alatt, TCP vagy UDP-t használt stb)A küldő, fogadó IP címe ugyan úgy megtalálható.DE a facebook hálózatbiztonsági szakemberei nem olyan hülyék, hogy ezt titkosítás nélkül engedélyezzék.KB 20 mp alatt kideríthető valakinek a címe egy szimpla beszélgetést kezdeményezve.Ha ráírsz és ő visszaír, már tudod is a címét.Ez a folyamat titkosítva van, szóval egy kriptográfiai algorithmust használ.Ha meg is szerzed az IP címét, nem a szabványos decimális számot kapod, hanem az összevisszaságot.Ezt is meglehet oldani, de nem ez volt a kérdés.Röviden a kérdésre válaszolva...Csak akkor tudod valakinek az IP címét kideríteni, ha valóban kommunikálsz vele.Maga a facebook url id-ből nagyon semmit, mert ott nem lépsz vele közvetlen kapcsolatba.Hogy mi mindent lehet utána kideríteni, az már fantáziára van bízva.

2017. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm a részletes válaszod.
2017. dec. 21. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!