Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az AliExpress.com az mennyire...

Az AliExpress.com az mennyire biztonságos oldal érdemes innen rendelni?

Figyelt kérdés

Még soha nem rendeltem külföldi oldalról semmit sem viszont bankkártyával már fizettem!


Egyébként konkrétan csak az érdekelne, hogy van egy Vernee M5 mobilon és ahhoz kellene egy fólia és egy szilikon tok de itt Mo-ról sehol nem találtam webshopot ahol ehhez lehetne kapni csak az Ali-t és tudom elég népszerű oldal akkor gondolom sokan is rendelnek meg akkor azt is gondolom, hogy csak biztonságos lehet!


Még engem az is meglepett, hogy ez a két dolog amit néztem össz-vissz nincs 4 dollár és még szállítás sem bár azt mondják, hogy vámot és áfát azt kell fizetni de ezt nem értem amikor pl rednelem meg ez akkor jön majd ki hogy ez mennyi vagy ezt utólag kell majd fizetni na meg számomra az is hihetetlen, hogy egy ilyen két kis Vackor egyáltalán kihoznak nekem külföldről!


Egyébként azért tettem fel a kérdést mert engem az tart vissza ezektől a vásárlásoktól, hogy itt viszonteladók vannak és pl azok nem tudják megszerezni a banki adataimat, mert bár paypal-t még nem használtam de azt mondják az biztosnasog mert úgy nem fér hozzá de itt azt nem lehet használni csak bankkártya és valami Alipay azt nem tudom mi?



2017. dec. 30. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ne parázz.

mind paypallalmind alipay-en bankkrtyával fizetni BIZTONSÁGOS!


Nem kell sem ÁFA-t sem VÁM-ot fizetned 26USD rendelés alatt.


De ha fölé mész akkor sem mert külön tételenként küldik Kínából a dolgaid.


Egy tétel ne legyen 22EUR felett ez kb. 26 USD.


nagyjából 3 hét alatt ér ide, de nemsokára elmennek 1 hónapra pihenni úgyhogy most rendelj.

2017. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó kicsit hülyén van megfogalmazva de azt hiszem lehet érteni, hogy mire akarok kilyukadni, vagy mire várom a választ!

Egyébként ilyen oldal lehet még a wish és az ebay is mert bár nem lenne probléma megadni a kártya adataimat de most pl azt sem értem, hogy azt látom, hogy mindenhol ingyenes a szállítás de pl azt nem értem, hogy mennyi összeg után kell vámot és áfát fizetni, sok helyen írják, hogy van amikor átmegy a vámon és akkor nem kell semennyit sem se áfát!

Egyébként leghamarabb a gearbest győzött engem meg de itt sem értem meg van kínai meg ez raktár és a szállítás itt is ingyenesen, de honnan tudjam azt hogy amire kiér hozzám a termék addigra nem nő az eredeti ár többszörösére

2017. dec. 30. 14:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló értem oké és most nem rednelek nagyobb dolgokat de mi van akkor ha pl 26$ fölé megy
2017. dec. 30. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:

posta.hu/vam oldalon minden postai rendelés vámkezelésével kapcsolatos információt elolvashatsz. Nagyon tömören az a lényege hogy ha fennakadnak a vámon a csomagod akkor bekérik a számlát a kifizetésről, illetve egy vámnyilatkozatot kell tenned. Ezt neked a posta elintézi, cserébe átvételkor ki kell fizetned a megállapított költségeket + 3 ezer forint eljárási díjat.


A telefontok, fólia nem fog megállni a vámon mert egy pár száz forintos tétel, ott csak ki kell várnod az 1-2 hónap szállítási időt, majd a posta kézbesíti neked (ha befér a levélszekrénybe és nem könyvelt küldemény akkor simán bedobják).

2017. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem oké köszi szépen azt hiszem most már nyugodtan merek így kártyával rendelni ilyen külföldi oldalakról,de én azt gondolom hogy azért fő a megfontoltság és a biztonság, tehát, bocsi hogy ilyen hülye idétlen kérdésekkel dobálózok!


Egyébként köszi szépen mindenkinek aki válaszolt!

2017. dec. 30. 19:32
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként 60 nap az kicsit sok addig nem tudom mit tegyek a telefon hátlapjára mert karcolódik és a kamerája is egy kicsit kiáll az még úgy csikaródik könnyen meg ujjlenyomatot is nagyon gyűjti!

Alapból amúgy van rajta rendes fólia de ha lehet az is rendelek akkor már hozzá mert a kettő nem lenne a tok még a fólia 4 dollár, most lehet, hogy hülyeségeket mondok de azt láttam hogy ha letöltöm az alkalmazást akkor kapok 4$ és ezt akkor le is tudnám hozzá vásárolni és akkor, vagy ezt csak akkor tudom, hogy ha amúgy még vásárolok valamit és akkor azzal kiegészítem!


Amúgy néztem meg láttam már olyan videókat, ahol ilyen fóliával befedik a telefont és akkor valami anyagot ratesznek és az megszilárdult az olyan lesz mint a szilikon az miből van, az a baj hogy falun lakok itt a környéken még csak olyan bolt sincs ahol ilyeneket árulnak de magyar webshop-van sem!

2017. dec. 31. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel Kínából jön postával a termék, a várakozási idővel nem tudsz mit csinálni. Meg kell várni a tél végét, akkor 2-4 hét az átlag szállítási idő, de szeptembertől decemberig 2 hónap is lehet.


Az ajándék pénz csak elsőre hangzik jól, meg kell nézni hogy milyen feltételeket szabnak hozzá. Jellemzően nem jár 4 dollár sem ingyen, hanem például ki van kötve hogy legalább 50 dollár értékű vásárlás esetén használhatod fel. Különben annyi ingyen profilt regisztrálsz magadnak amennyit akarsz és végtelen terméket kapsz meg ingyen ami 4 dolcsi alatt van: ilyen garantáltan nem létezik.

2017. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, igen azért én sem gondoltam, hogy az úgy jár csak láttam, hogy ha letöltöd az appot akkor kapsz 4$ kupont de most hogy letöltöttem, az csak bizonyos termékekhez van, de mindegy is megrendeltem azt a két dolgot amit akartam a fóliát és a szilikon tokot a telefonomra de sajna igen ki tudnám várni de ezek most kellettek volna a telefonomra mert csak karcolódik elől hátul még ha csak valami tokot tudnánk rá valahogy szerezni az is elég volna mert valami alap fólia van rajta ami rendes fólia tehát nincs tele írásokkal stb!


De a szilikon tok lett volna csak fontos az ilyen bele buktatója tok az nem jó mert nekem azért kellett volna a szilikon tok rá mert hátlapja könnyen gyűjti az ujjlenyomatokat meg szerintem könnyen is karcolódik meg a kamera kicsit kiáll a háztól és ha asztalra ide oda leteszem akkor az is és a szilikon tok fólia nem állna ki annyira, de mint mondta kis nyomorék faluban lakom a legközelebbi GSM üzlet is kb 30km re lenne tőlem és ott tuti nincs mert még nem olyan ismert márka sajna ugyan is Magyar webshop van sem találtam sehol se de mindegy majd szerzek valahonnan azért köszi a válaszokat!

2017. dec. 31. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!