Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon hogy tudnám megolda...

Facebookon hogy tudnám megoldani, hogy a másokról készített fényképeim egy albumban megtalálhatóak legyenek az adatlapomon?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat foglalkozok portréfotózással (Canon 70d-vel fényképezek).

Kb 2 hete kitettem egy postot facebookra hogy szívesen vállalok portré fotózást az ismerőseimnek.

Sikerült minden kb 7-8 embernek csináltam is.

Viszont amikor kitették profilképnek 1-2 ember kivételével egyikőjük sem jelent meg a képen.

Azt szeretném megoldani ,hogy mindenki láthassa ,az ismerőseim közül ,hogy milyen fotókat is csináltam másról.

Ha megosztom ezeket a képeket akkor azt be tudom tenni egy albumba?

Megvannak a képek ,de nem szeretném újra feltölteni a saját nevemben.

És azt sem szeretném hogy az egész adatlapom csak abból álljon hogy másokról készült képeim látszódnak.

Jó lenne valami albumszerűséget kialakítani.

Lehetséges ez?

Ha igen hogyan?

Ha nem van valami ehhez hasonló kielégítő javaslatotok?

Köszi előre is a válaszokat. :)



2018. jan. 22. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

mindenképpen fel kell őket újra töltened, mert a saját képeid közt nem fognak megjelenni a másokról készített képeid. ha ők bejelölnek a képeken, akkor megjelennek "téged ábrázoló" képként, de mivel te nem vagy rajta a képeken, ez nem az igazi.


azt csinálhatod, hogy léterhozol egy albumot és abba feltöltöd a másokról készített képeket, így mindenki számára egyértelmű, hogy te csináltad a képeket és nem te vagy rajtuk. érdemes a képek képaláírásába is odaírni, hogy te készítetted, meg ugyebár a szerzői jogok miatt az ismerősöknek is illene odaírniuk a képeik alá, hogy te csináltad. egyrészt, mert így korrekt, másrészt, mert így van, harmadrészt meg mert tetszenek nekik a képeid, ennyi "elismerés" igazán jár neked - nem utolsó sorban meg a szerzőjogi törvény alapján kötelező is volna...

2018. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
persze reklámként akár még linkelhetnék is az oldalad, hogy te csináltad a remek fotókat és más is forduljon hozzád bátran, de ez már tényleg reklám. a forrásmegjelölés viszont kötelező és illendő is volna...
2018. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!