Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-on a privát videókra...

Youtube-on a privát videókra is vonatkoznak a szerzői jogi szabályok?

Figyelt kérdés
Pl: Ha feltöltök egy filmet privát videóként (ugye azt csak én látom)az ugyan úgy törölni fogják?
2018. febr. 16. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, minden feltöltött anyagra.

Ha a Youtube Content ID felfedezi, és felismeri TELJESEN JOGOSAN(!!!) törölni fogja.

2018. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orszángonként más a szerzői jog, régebbi filmeket nem szedik le,de lehet le szedik őket,esetleg más országokban tiltva lesz, nekem van pár db mesém ami a Youtuben van, csak 3 országban van letíltva, de nem Magyarországon,de még változhat a bármikor, némelyik jogvédett tartalmat használhat bevétel szerzésre a jogtulaj, de prívát tartalmat ugyan úgy tilt, töröl és így tovább.
2018. febr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
A világ legkárosabb dolgai közé tartozik a szerzői jog, jól mutatja a hülyék magukat is károsítják mivel feltöltött tartalomból kapják a pénzt a hirdetésekből....
2018. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Nem látunk bele a számokba, és valószínűleg a netes reklámbevételek eltörpülnek a tévés és DVD-s bevételek mellett. A Minimax hazai vezetőjével beszélgettem a minap, és megkérdeztem: tényleg vesz még valaki mese DVD-t ebben az országban? Mosolyogva válaszolta, hogy a bevételeik 40%-a származik ebből.
2018. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Minden évbe keményebb lesz Youtube, a videómegosztók és a felhőtárhelyek is.
2018. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

“A világ legkárosabb dolgai közé tartozik a szerzői jog, jól mutatja a hülyék magukat is károsítják mivel feltöltött tartalomból kapják a pénzt a hirdetésekből....”


Ilyet az ember csak addig mondd, amíg ő maga jár jól mások munkáiból, ellenben ha más nyúlná a te munkádat, rögtön megtanulnád mire is jó.

Én meg azokon nevetek mindig, akik azt hiszik a világon mindent ingyenessé lehet tenni.

Hogy, pusztán reklámbevételekkel, mindent szabadon hozzáférhetővé lehet és kell is tenni.

Egyébként nem lehetetlen, de messze nem minden esetben működik.


Azok a kutatások amik azt próbálják meg eredményként felmutatni, hogy az igyenes bemutatás (pl. egy film feltöltése torrentre), még töbletfigyelmet és később többletbevételt is generál, valójában nagyon túlzóak és idealisztikusak.

A jelenség ugyan létezhet, sőt valójában pont a szimbiózis mivoltából működik.

Amint elbillenünk kizárólag az egyik irányba, “csak és kizárólag pénzért” vagy “csak és kizárólag ingyenesen” máris redukálódik minden eredmény.


Ha megnézzük maga a facebook a kétlábon járó példa, a full ingyenes de reklámbevételekből működő szolgáltatások elcsesződésének lehetőségére.

Olyan is az egész, vacak, kevés szörnyűbb jelenség van az egész interneten a facebooknál.


A szerzői jogi szabályozások nem megfelelő alkalmazásából rengeteg probléma adódhat, pl agyatlan korlátozások.

De ugyanakkor egy szükséges dologról beszélünk, van létjogosultsága.

Az megint más kérdés, hogy filléres józsik megideologizálják miért nem akarnak fizetni.

Bárki aki kicsit is beleássa magát a témába rájöhet, hogy egy szükséges dologról beszéltünk.

Arról megint nem beszélve, hogy bármilyen korlátlan hozzáférés dolgokhoz, azok leértékelődését hordozza magában.

De persze itt is megint messzebre kell látni annál, hogy “jaj de jó hisz akkor ingyenes lesz”.

Bezzeg a legtöbb ember aki dolgozik, azon panaszkodik, hogy nem fizetik meg eléggé.

Tudom a dolog ennél jóval összetettebb, kereskedői és nem alkalmazotti személetmód is kell hozzá, de baromi nehéz ám bármit előállítani, amiért pénzt lehet kérni.

Bárki aki foglalkozott már értékteremtéssel tudhatja ezt, nagyon nem könnyű eladható, terméket / szolgáltatást készíteni.

2018. febr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Indavideon, Videán, Vimeon, Dailymotionon is gyorsan törlik, csak zárt torrent oldalakon vannak biztonságban....
2018. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!