Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Erdekelne, tablazatban:...

Kovacsne.brunnhilda kérdése:

Erdekelne, tablazatban: kontaktjaim kozul ki aktiv, mikor lepett fel, ki, kik voltak egyszerre fenn, ill. egyet kivalasztva, a tobbibol kikkel volt egyidoben fent Viber, Whatsapp, Facebook Messenger, Instagramm alkalmazasban egyuttveve?

Figyelt kérdés

Tisztelt Forumozok,


lenne egy kerdesem, de hogy felre ne ertsek, eloszor is tisztazzuk, hogy:

1. nem akarok szabalytalan modszerrel kemkedni

2. nincs szuksegem az uzenetkuldok altal forgalmazott adatok, szovegek, kepek megtekintesere,

3. az uzenetkuldok altal amugy is nyilvanosan hasznalt funkciokra vagyok kivancsi

4. csak a sajat kontaktjaim vonatkozasaban erdekel a kerdes, akik megadtak nekem az elerhetoseguket es a kontaktlistamon szerepelnek.


Azt szabalyosan latom, annal aki lathatova tette, hogy: "elerheto" vagy "1 napja lattuk", "3 perce lepett ki" stb. a Viber, Whatsapp, Facebook Messenger, Instagramm stb. alkalmazasban.


A kerdes, ami erdekelne: kontaktjaim kozul ki aktiv, mikor lepett fel, mikor lepett ki, kik voltak egyszerre fenn, illetve egy adott kontaktot kivalasztva, a tobbi kontakt kozul kikkel volt egyidoben fent Viber, Whatsapp, Facebook Messenger, Instagramm stb. alkalmazasban egyuttveve.


Pelda: roppant egyszeru lenne legalisan megoldani sok penzzel, pl. 100 kontakt eseten 100 titkarnovel es 100 telefonnal, mindenik figyelne egy kontaktot es a muszak vegen osszsitenek tablazatban, akkor latnam pl., hogy 13:20 es 13: 25 kozt egyszerre volt aktiv Viberen pl. a 17, 45, 47, 93 sz. kontakt, es ezalatt pl. a 19 es 48 kontakt is egyszerre volt fent a Messengeren, valoszinuleg megbeszeltek valamit aminek tartalmat amugy nem kivanom latni.


Lehet talagatni, hogy osztalyfonok vagyok vagy HRM vezeto, esetleg egy reszleget iranyitok vagy nepes csaladom kiskoru tagjai eseten kell latnom, hogy kikkel tartanak fenn kapcsolatot, ha nem is akarok belemaszni a kuldott tartalomba es azt se kemlelnem ki szabalytalanul, hogy egy felnott ha aktiv es nem a kontaktlistamon szereplovel egyutt aktiv, akkor kivel tarsalog kivulrol.


Volt mar olyan kis szerencsetlen programocskam probara, ahol egy kivalasztott kontakt mellett egy masik is latszott szinkronban akit eppen beirtam, de ezzel nem lattam az egesz kontaktlista dinamikajat. Meg jobb lenne, ha ennek az egesznek vagy egy kontakt es a tobbiek viszonylataban az aktivitas lathatova tetele mellett egy, ha jol emlekszem a hajdani IWIW eseten lathato halozati grafot is lehetne latn a pillanatnyi aktivitasrol Viber, Whatsapp, Facebook Messenger, Instagramm stb. alkalmazasban egyszerre.


Ha nem tevedek, ez nem illegalis, letezik ilyen, ha kettore megy, miert ne menne ketszazra.


Speciel sehol nem talalok, biztos ugyetlenul kerestem. Mondjatok meg kerlek szepen, hol talalok ilyet.


Koszonom!



#kapcsolat #kontaktlista #kontaktok aktivitasa #kontaktok egyszerre torteno aktivitasanak monitorozasa #nem kemkedes #csak sajat kontakt #csak aki megadta a lathatosagi adatait #egyszerre tobb kontakt monitorozasa
2018. febr. 21. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy erre bármilyen kész, vagy félkész megoldás lenne, azt kizártnak tartom, így ez házibarkács.


Két feladatot kell megvalósítanod (vagy valakinek, aki ért hozzá).


Az egyik nyilván a folyamatos adatgyűjtés, nyilván lehetőleg mindent, amit csak lehet és olyan gyakorisággal, ahogy lehet. Erre nyilván nem az a megoldás, hogy emberek jegyzeteljék a kontaktok állapotát, ezt nem is lehet megcsinálni. Sokkal inkább annak néznék utána, hogy azok a szolgáltatások, amikből adatok kellenek adnak-e erre automatizálható lehetőséget, magyarul van-e API, amin keresztül ezek az infók kinyerhetők.


Ha vannak, akkor ha szerencséd van, akkor mindegyik hasonló formában (pl. JSON) ad választ. Ha nem, akkor célszerű valamilyen egységes formátumra alakítani, aztán túrni valamilyen relációs, vagy nem relációs adatbázisba.


Ha ez is megvan, akkor már „csak” a lekérdezéseket kell megírni.

2018. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, vegre egeszen pontos informaciot kaptam, habar tudom, hogy van ilyen kesz applikacio. 2 db. kontakt szinkron kovetesere alkalmas app legalisan van a Google App Storeban, de engem egy csoport dinamikaja erdekelt. nagyon erdekes, hogy egy masik forumon mennyi hideget-meleget, kritikat es elmarasztalo kommentet kaptam a kerdesemre, valaszt pedig egyaltalan. Aki erdekel, nezze meg, szorakoztato. Ime a link: [link]
2018. febr. 23. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!