Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Diginél tudok otthonról...

Diginél tudok otthonról szervert futtatni? Az IP mennyi időközönként változik?

Figyelt kérdés
Na nem komoly szerverre kell gondolni, de a port forwarding miatt kérdem, hogy távolról elérhető e normálisan az otthon üzemeltetett szolgáltatás?

2018. márc. 9. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok NATolva vagyok. Ha szólnék a Diginek, valószínűleg kivenni a NAT mögül.
2018. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
IP helyett pedig Dyndns-t kell használni.
2018. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Szervert üzemeltetni a legtöbb otthoni internet kapcsolatnál tilos. Ha rájönnek, le is lőhetnek a netről.

2. Digi-nél minden újracsatlakozásnál új IP-t kapsz

3. Jó eséllyel szolgáltatói NAT-olt IP címet kapsz (100. kezdetű) amit nem fogsz tudni kívülről elérni sehogyan sem

4. Tudtommal lehet kérni fix IP-t ha akarsz

5. Minek szívsz ezzel, mikor havi 300 forinttól kapsz már VPS-t, arra megy egy egyszerű szerver fölmegy.

2018. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

1: Eddig UPC-nél ez nem volt probléma. Mivel lényegében csak én érem el, így nincs is nagy forgalom kívülről. Az már más kérdés, hogy havi szinten kb 1-2TB adatot forgalmazok.

2: a UPC-nél nagyjából fix ip-m van, amit kívülről simán elérek, dyndns pedig megy, 2-5 havonta ha változik az IP, nem probléma. Ha hetente változna, az sem lenne probléma, a napi szintű csatlakozás már problémásabb. Azonban új IP-t csak új csatlakozásnál kapok? Tehát ha megy a router 1 hónapot, akkor nem fog ledobni és újra csatlakoztatni a digi?

3: na a NAT-ot szeretném elfelejteni, ezért volt is a kérdésem

4: Nem lehet fix IP-t rendelni: "Igen, a DIGI Kft. lehetőséget biztosít fix IP cím megrendelésére, kizárólag üzleti KKV csomagjainkhoz - DIGINet lakossági Internet csomagjaink mellé nem. Fix IP cím az ügyfélszolgálatunkon rendelhető." [link]

5: Havi 300 Ft-tól, igen. De amennyiben az otthoni felesleges gépen üzemeltetek 2 VPS-t, egyik egy git szerver (aminek kell minimum 2GB ram), másik pedig egy felhőalapú szolgáltatás (szintén kb 2-3 GB ram), és ez nagyjából 700 GB adattal, akkor az nem 300 Ft lesz. Csak erre, kb havi 10-20ezerért kapnék VPS-t, amit megoldok otthon ingyen. Nem is beszélve a jó néhány raspberry pi-n futtatott egyszerű kis nodejs-es programokról, amik az otthoni rendszert tudják kezelni (mutatják a hőmérsékletet, figyelmeztet ha baj van, köztük a garázst is ezen keresztül tudom irányítani, ilyesmi). Tehát nem megoldás a távoli VPS, csak a belső hálós, ami ilyen téren még olcsóbb is, nem csak az adatok mennyisége miatt. Ja, és az otthoni kamera rendszerről még nem is beszéltem, amit szintén kívülről kell elérnem. És akkor még a fejlesztésekhez szükséges dev környezetet sem említettem, aminél ha épp nem otthon vagyok, el kell érnem a belső adatbázisokat.


Tehát nekem NAT nélküli, minőségi szolgáltatás kell. Fix IP még kevésbé fontos, de a lényeg, hogy elérjem kívülről. Viszont ahogy olvasom, a Digi nem a barátom ilyen téren, zsákbamacskát pedig nem szeretnék, így valószínűleg marad a UPC.

2018. márc. 9. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szólsz a Digi-nek, hogy NAT-olt IP-t kapsz, akkor áttesznek publikusra. Nekem is így volt, csak annyit mondtam, hogy szeretném kívülről elérni a gépet.
2018. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer hostoltam pár órára bemutatásra weboldalt és sikerült, ehhez annyit csináltam, hogy a webszervert elindítottam és felírtam az ip címemet, bekapcsolva hagytam a laptopot és kívülről eltudtam érni, még ha lassú is volt. Ezt csak egyszer csináltam meg, nagyobban nem tudom szólnának-e érte.
2018. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Saját, publikus weboldalam fut Digi nettel saját szerveren fél éve hiba nélkül. Az IP minden csütörtökön valamikor 10 és 11 óra között változik, írtam egy Cron parancsot, ami minden egész órában elküldi nekem e-mailben + frissíti a DynDNS-t, így mindig elérem a szervert.
2019. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!