Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy egy weboldal mikori keltezésű, ha nincs odaírva dátum?

Figyelt kérdés
2018. márc. 17. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha statikus oldalról van szó, akkor a webszerver egy

Last-Modified

HTTP válasz fejlécben jelzi ezt (ezt a fejlesztői konzol - - ami a CTRL+Shift+I billentyűkombinációval hívható elő - hálózati részé lehet megtekinteni).


Ha az oldalt archíválja az archive.org Wayback Machine szolgáltatása, akkor ott meg lehet nézni, hogy mikor jelent meg legelőször az adott oldal.

2018. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos én nem találtam dátumot a Ctr/Shift/I parancsra előjött ablakokban, a mait leszámítva. Konkrétan hol, melyik menüpontban kell keresni?

Az archive.org Wayback Machine nem a megjelenés időpontját, hanem az első mentés időpontját írja ki, nem? Nem tudom, hány éves szolgáltatás ez az archiválás. Ami most érdekelne, az egy jó régi, akár 15-20 éves weblap lehet.

2018. márc. 17. 19:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Mint említettem: Hálózat fül:

[link]

érdemes bejelölni a "Gyorsítótár letiltását", így nem a böngészőben gyorsítótárában elmentett lap adatai jelennek meg.

2018. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ajjajjj, nekem egész más jelenik meg a CTRL+Shift+I billentyűkombinációra :

[link]

(Ez a kérdésem oldalán jön elő.)

Itt hol keressem? Már kattintgattam mindenhová, de nem találom.

2018. márc. 18. 05:17
 5/12 anonim ***** válasza:

"Itt hol keressem?"

Google a barátod:

Hálózat = Network

[link]


Gyorsítótár letiltása = Disable cache

[link]

2018. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm a választ, de tisztában vagyok vele, hogy a hálózat az network. :) A probléma az, hogy (ahogy írtam is), hiába lépek be a netwörk-be vagy bárhová máshová, nekem sehol nem írja ki a dátumot. Teljesen másképp néz ki a felület, mint amit képként linkelt. Nálam így néz ki a network:

[link]

2018. márc. 18. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:

" probléma az, hogy (ahogy írtam is), hiába lépek be a netwörk-be vagy bárhová máshová, nekem sehol nem írja ki a dátumot."

Mert nem kattintottál rá az adott címre:

[link]

de mint mondtam: ez statikus oldalaknál működik. Dinamikus oldalaknál -- mint a Gyakorikérdések oldala is - nem.

2018. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát, ez nekem nem jön össze. :) Ott vagyok, ahol mondtad, átkattintottam mindegyik menüpontot, de egy helyen találtam Last-Modified dátumot, és az "18 Mar 2018" :)

Itt az összes többi dátum, ami valamiért előjött a menüpontokban szörfözésem alatt :

01 Jan 1970

01 Jan 1980

01 Jan 1990

01 Dec 1994

31 Mar 1981

15 Jun 1998

15 Nov 2008

Az egyedüli, ami ebből reális lehet, az a 2008-as, de az sem a last modified, hanem az Expired sorban van, mint a többi.


Úgy látszik én ehhez kevés vagyok, úgyhogy konkrét segítséget kérnék. Bár nem először, és nem is utoljára kerülök szembe a weblapok, cikkek dátumtalanságának problémájával, de most konkrétan ennek az írásnak a dátuma érdekelne:

[link]


Megnéznéd nekem, mikori ez az írás?


Köszönöm!

2018. márc. 18. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, mint mondtam: a Last-Modified fejléces trükk csak statikus oldalaknál működik. Az általad belinkelt oldal meg dinamikus.


A legelső archívum is 2006-os

[link] [link]

szóval feltehetően a körüli.


De biztosat a cikk írója, az oldal szerkesztői tudnának mondani:

[link]

2018. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hoppá. Az általam linkelt oldal, az dinamikus? Azt hittem statikus, hiszen ezen nem változtatható a tartalom, nem lehet beleírni, szerkeszteni. Vagy nem csak ettől függ?
2018. márc. 18. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!