Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PC-ről hogyan tudok megosztani...

PC-ről hogyan tudok megosztani egy mappát úgy, hogy a TV-n látható legyen?

Figyelt kérdés

A TV-be csatlakoztatva van a net kábel, a gépen meg van osztva a mappa (filmek vannak benne).

Más gépek/telefonok látják a mappát hálózaton keresztül, meg is tudják nyitni, de valahogy a TV-n hiába írom be a felhasználónevet, jelszavat, kiszolgálót, akkor sem enged rá (azt írja nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz).


A TV: PANASONIC - TX 40 DS 400 E

A gépen Windows 10 Pro van



2018. márc. 20. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Mert az okosTV-k nem támogatják a samba megosztásokat, csak a DLNA-t. Nem tudom miért, de sajnos egyik sem viszi.

Tegyél fel egy DLNA szervert a gépre, azzal fog menni.

2018. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem kell DLNA szervert külön felrakni Windows 10 alá, mert alapból tudja. Valamiért össze van mosva a Windows Media Player -el. A franc se tudja miért, de csak ott ott tudod beállítani, milyen mappák legyenek a média folyamban.


Először is a Media Player -en belül: Adatfolyam menü -> Médiafolyam-továbbítás bekapcsolása...


Miután bekapcsoltad, hozzá tudod adni a mappákat.


Rendezés menü --> Műsortárak kezelése... Kiválasztod az egyiket (Zene, Kép, Videó) tök mindegy. Majd kitallózod a kívánt mappát.

Ezt elvileg már látni fogd a TV -n is.

Jó hülyén van megoldva szerintem, de más módszert nem találtam.


Én egy "Tizen" operációs rendszert futtató Samsung SMART TV -vel használom így.

2018. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!