Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Probléma:Speedtesten, és...

Probléma:Speedtesten, és egyéb sebességmérő oldalakon megvan a sebesség, de ahogy megpróbálok letölteni bármit (nem csak torent, steam, vagy egyéb kliensen is) vissza esik a sebesség 10-11MB-re. A routert már reseltem, több ötletem már nincs. Ötlet?

Figyelt kérdés

A router: TP-Link TL-WR841ND


Most köttettem be Vácon a VácikábelTV szolgáltatóval 100/40MB-es netet.



2018. ápr. 11. 00:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Na sikerült találnom egy sebességmérő programot a PC-mre, ami 11MBet jelez ki, tehát messze az ígért sebesség, és a böngészős sebességmérők adataitól is jócskán elmaradt. Mi lehet a gond?
2018. ápr. 11. 01:02
 2/5 anonim válasza:
100Mbit=12.5MB
2018. ápr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

" 100/40MB-es netet."


Úgy érted, hogy 100/40Mb-es netet. Nem mindegy a kis és nagybetű. Mérésnél sem mindegy, hogy bitet vagy Byte-ot mérsz. Lassan már az ovisoknál is kötelező lesz tudni, hogy 1 Byte = 8 bit, vagyis 11MB(yte)=88Mb(it). Ettől sokkal többet meg nem hozol ki egy 100-as routerből. Azaz egész jól megvan a sebességed.

2018. ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen, én voltam a hülye. Erre nem figyeltem :)


A kioktatást külön köszi, bár szerintem nem mindegyikünk járt abba az oviba ;)

2018. ápr. 11. 07:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig nem vicc, ezt tényleg már oviban tanulják.
2018. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!