Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Írathatom a nevemre az interne...

Írathatom a nevemre az internet előfizetést? Biztonságos ez?

Figyelt kérdés
Az albérlőim szeretnének internetet, viszont bent voltam a szolgáltatónál, megkérdeztem ugyanezt, amire azt válaszolta, hogy előfordult már ilyen esetben, hogy az IP címet lenyomozva rendőrségi ügy lett belőle. Milyen esetekben fordulhat elő ilyen? Nem ismerem még a lakókat, de mivel külföldiek, így nem is kérhetem meg őket, hogy oldják meg maguknak. Be vannak jelentve, így úgy gondolom, hogy rám semmit nem lehet fogni, nem én fogok abból a lakásból felcsatlakozni az internetre.
2018. ápr. 21. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne legyen a neveden! Ha másnem segíts az ügyintėzėsben nekik.
2018. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve telefonvonalat se rendelj!
2018. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha illegális tevékenységet folytatnak neten (legyen az bármi illegális), akkor le tudják nyomozni a forrást a lakásig. Viszont, ha az ő nevükön van az előfizetés és neked hivatalos, bejelentett bérleti szerződésed van velük, akkor téged nem foghatnak perbe, csak őket.

Ha a saját neveden van az előfizu, akkor nem tudom, hogy a bérleti szerződés elég bizonyíték-e.

De ha feltételezhető róluk az illegalitás, akkor én ki sem adnám nekik a lakást.

2018. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem feltételezek róluk semmit, rendesnek tűnnek, de sosem lehet tudni. Közvetítőirodán keresztül jönnek ide dolgozni, nem maguknak fizetik a szállásdíjat, ezért adtam ki nekik a lakást. Mostmár csak azt nem tudom, hogy külföldiként esetleg igénybe vehetnek-e itt előfizetést, illetve, hogy a mobil internetüket nem-e tudnák itt használni.

Köszönöm a segítséget!

2018. ápr. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!