Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sajnos az internet szolgáltató...

Bennny12 kérdése:

Sajnos az internet szolgáltató 10 mb/s ot tud maximum nyújtani. Arra hivatkozva, hogy nem bírja el a kábel. Ha én fizetném, hogy újra húzzák . Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Cat 6 os kábelre gondoltam. 1-2 km er hosszan. Lehetséges e ez?

#internetszolgáltató #internet fejlesztés #10mb/s
2018. ápr. 22. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért nem a szolgáltatót kérdezed?
2018. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze, ha te fizetnéd a szolgáltató költségeit, lehet hogy kihúznának neked megfelelő kábelt (+ beszerzik a megfelelő berendezést), de azt Ők határozzák meg, hogy milyen dolgokat kell megvenniük - feltételezem nem Cat6 kábelt használnának, hanem akkor már optikai kábelt.
2018. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Cat6 kabel es az ethernet szabvany nemhogy 2 kilometert, hanem egyet sem tud, csak 100 metert. Az 1-2 kilometerhez uvegszal fog kelleni, azt viszont mar nem pengeted ki zsebbol. 100 meter 4 eres multimodusu (kb. a legolcsobb es meg epp megfelelo) 80e forint korul van, az 1 km helybol egy 800e forintos mutatvany.
2018. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha átvállalod a költségeket megoldják. nem tudom hogy mennyit kellene újrahúzni de egy kisebb utca olyan 200.000ft körül volt régen és nem sima utp kábelt használnak. Most ha tippelnem kellene optikai kábelt fognak használni vagy koax-ot. + eszközök + engedélyek hogy használhassák a helyi póznákat. Szóval nem 1 hónap alatt lesz neted, és mire lesz addigra vehettél volna egy új házat egy olyan helyen ahol van jobb net.
2018. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Michael Brown válasza:
Nem.
2018. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1-2km hosszú cat6-os kábelen is kb. a 10mb/s fog elmenni. Ott valószínúleg eszközöket is kell bővíteni, kábelt cserélni valószínűleg nem 1-2km hosszan. Eleve a terveztetése, engedélyeztetése már több száz ezer Ft lesz, utána a kivitelezés, és nem csak a kábelt kell megvenni. Milliós tételek simán lehtnek. A gyakorlat az, hogyha van elég potenciális előfizető meglépik a bővítést.
2018. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

'1-2km hosszú cat6-os kábelen is kb. a 10mb/s fog elmenni.'


Mutima' hogyan...? Ethernet szabvany nagy csoda am, kesleltetes is van a vilagon, a 100m-t 10-20 meterrel lehet meghaladni, utana sulyos kovetkezmenyei vannak a dolognak (tele lesz hibaval a vonal, csomagvesztes, emiatt csomagismetles, hadd ne soroljam).

2018. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7: Cat6-on mióta csak ethernet vihető? A cat6 kábel specifikációja szerint bármi vihető rajta, amelyiknek megfelelő a hullámipedancia, kapacítás, induktivitás stb. paraméter. Semmi nem tiltja, hogy Cat6 kábelen bármi mást vigyél mint ethernetet. Valóban ha ethernetre használod ott maximum 100m, de pl. RS485 elmegy Cat6 kábelen közel 1000m-t is (kisebb sebességgel). ADSL szintén elég jól elmegy kilométereken keresztül CAT6 kábelen (kisebb sebességgel ugyan).
2018. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kedvedert megneztem mit tud a RS485: 10 megabitet (a jelenlegit) TIZENKET meteres tavolsagon. Mekkora segitseg is lenne ez a kerdezonek, de tenyleg, lobogna a haja.


Kerdezo: fogadd el, hogy rezvezeteken a 10M is eleg szep teljesitmeny ilyen tavolsagon. Nem az ujrahuzas a lenyeg, hanem a vezetek es a hozza tartozo berendezesek kepessegei.

2018. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

-Értem.A szolgáltatót kérdezzem. Csak azt hittem ,hogy akár egy kompetens válaszol ebben a témában.

-Optikai kábellel csinálnák csak hmm . az nem kis pénz.

-Ez már egy meglévő internet kábel cseréje lenne.Amihez már vannak oszlopok

- Köszi az eddigi válaszokat

2018. ápr. 22. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!