Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs otthoni csoport? (win 10)

Nincs otthoni csoport? (win 10)

Figyelt kérdés

Felraktam egy új windows 10 pro rendszert a gépre. Be akartam állítani az otthoni csoportra, hogy a többi géphez is hozzá tudjunk férni, de a hálózati beállítások között nincs ott az otthoni csoport funkció.

Mit tudok csinálni?



2018. máj. 14. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez Win10. Itt éred el a szükséges beállításokat: Gépház--->Hálózat és internet--->Állapot--->Kapcsolat tulajdonságainak módosítása. Kicsit variáltak rajta, elsőre én is a Vezérlőpultban kerestem. Remélem a legújabb build-et használod, mert ha a neveken nem is biztosan, de pl. a gépház elrendezésén majdnem minden build-ben változtattak.
2018. máj. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 1803-as frissítés egyik újítása hogy megszüntették az otthoni csoportot.

Nálam a frissítés után megjelent egy Újdonságok... weboldal ott írtak a lehetségek alternatívákról, mint mappa- és nyomtató megosztás. Gondolom ez az oldal önnálóan is létezik az MS help centerben...

2018. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Öhm kizárt, hogy megszűnt. Új build van fent nekem is, mégis be tudom állítani az otthoni csoportot (a leírt útvonalra elnavigálva te is megtalálod). Annyi, hogy most magánhálózatnak hívja ezt. Ha magánhálózatként konfiguráltad a kapcsolatot, akkor a megosztással kapcsolatos lehetőségek ugyanúgy elérhetőek lesznek számodra. A megosztással kapcsolatos beállításokat pedig a Vezérlőpult--->Hálózati és megosztási központ--->Speciális megosztási beállítások módosítása menüpontban találod. Itt a kapcsolat típusa szerint (magán-otthoni/nyilvános/összes) tudod megadni a beállításokat, pl hogy engedélyezed a fájl- és nyomtatómegosztást illetve a hálózatfelderítést. Megosztani meg a szokásos módon tudsz, jobbklikk a mappára/fájlra, a többi adja magát.
2018. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Starting with Windows 10 version 1803, HomeGroup is getting deprecated, as Microsoft wants users to use modern sharing tools like OneDrive, Share, and Nearby Sharing."


forrás: [link]

2018. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
[link] - attól még megosztani meg lehet, de otthoni csoportot létrehozni már nem lehet. Értem, átjött.
2018. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megnéztem. az egyik gép, amin még megvan az otthoni csoport, nem látja a másik gépet, de az viszont látja.

Amikor rá akarok csatlakozni a gépre, akkor jelszót és felhasználónevet kér, amit mi nem állítottunk be.

Van valami alap jelszó ebben az esetben?

2018. máj. 16. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Amelyikről létre lett hozva a csoport, arról a gépről állítsd be, hogy ne kérjen jelszót. A Vezérlőpult--->Hálózati és megosztási központ--->Speciális megosztási beállítások módosítása helyen megtalálod. Ott valahol lesz valami olyasmi, hogy "Megosztás jelszavas védelemmel" ezt kéne kikapcsolni.
2018. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!