Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csinaljak, ha lopjak a...

Mit csinaljak, ha lopjak a kepeim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szlovakiaban elo magyar lany vagyok es a problemam, hogy Facebookon van egy profil, aki az en kepeimet is felhasznalja! Mininum meg 2 lany kepeit lattam nala es van egy bizonyos lanyrol eleg sok kep rola eleg regiek is vannak, ugy 3-4 evvel ezelott feltoltottek, igy nem tudom, hogy az o vagy azok is masnak a kepei, csak azokat hosszu ideje feltolti, mintha o lenne rajtuk! Az adataimmal nem el vissza, szoval nem az en nevemben irkal meg nem az en hivatalos adataim vannak megadva az adatlapjan. Valoszinu az Instagramomrol szedte, ami nyilvanosra van allitva, hisz Facebookon csak az ismeroseim latjak a kepeimet. Mi a teendo ebben az esetben? Az elejen azert irtam, hogy Szlovakiaban elek, mert nem az van, hogy besetalok a legkozelebbi rendorsegre, foleg, mivel elvileg Magyarorszagon lakik, aki a profilt uzemeli. Beszeljek egy ugyveddel? Vagy mivel nyilvanos az Instagram fiokom, igy mondhatni siman visszaelhet par kepemmel?

#Facebook #profil #hamis profil #kepekkel visszaeles
2018. máj. 24. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:
A ptofilt jelentettem ugy 1 hete, de azota semmi! Visszajelzett a Facebook, hogy szerinte nem serti a kozossegi alapelveket.
2018. máj. 24. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk ne plakátolj ki magadról képeket. Ha van sok pénzed mehetsz ügyvédhez. Előrébb nem fogsz vele jutni. Mivel nem jogvédettek a képeid így nem történt bűncselekmény. A facebook nem fogja még a felhasználó ismert adatait sem kiadni. Pláne a mostani bonyodalmak után. Ha kiadná akkor sem lennének valósak jó eséllyel. Szóval azt tudod tenni, hogy nem pakolsz ki magadról képeket. Max 1-2-t.
2018. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shaddark ***** válasza:

Szólj még pár ismerősödnek és jelentsétek fel hogy kamu profilja van.

Esetleg indíts körüzenetet a facén hogy segítsenek neked, jelentsék, az biztosan segít.

Ha sok feljelentés összegyűlik kitiltják.

2018. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem ugy kell elkepzelni, mint egy netr*b*ncot, a melleim se pakolom ki es nincs tukorben kitolt fenekes-csucsoritos kepem. 24 eves no vagyok, es nem napi szinten teszem ki a kepeim. Amiket feltoltott az illeto, azok direkt olyan kepek, amin az arcom nem latszik, mert oldalrol fotoztak vagy napszemuvegben. Vekony testalkatu no vagyok, hosszu fekete haju es enyhen szolis boru, "sajnos" joparan igy neznek ki rajtam kivul, gondolom ezert nem veletlen, hogy azokat a kepeimet tette ki, amin konkretan a teljes arcom nem latszik. Nem azert lopta el a kepem, mert napi szinten teszek fel 10-et es valami r*b*nc lennek. 😃 De azert koszi a valaszt. Ezek szerint nem sokat erek az ugyveddel, hisz nem tett buncselekmenyt. Azt pedig jol irtad, hogy a kepeim nem jogvedettek meg sehol nem emlitettem meg, hogy hasznalhatjak oket fel az engedelyem nelkul.

De elvileg a kepeim is az en szemelyes adataim, viszont ha o feltolti egy profilba, azzal nem el veluk vissza? Oke, hogy a kepeim nem jogvedettek, de a szemelyes adataim koze tartoznak.

2018. máj. 24. 14:44
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 koszi! Esetleg tudod/tudjatok, hogy kb hany ilyen bejelentes kell, hogy toroljek vagy tiltsak a profilt? Eleg akar 10 vagy kell minimum vagy 50?
2018. máj. 24. 14:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg holnap lesz valami nagy adatvedelmi valtozas! Erre vonatkozoan nem fog semmi valtozni?
2018. máj. 24. 14:49
 7/8 Timofiev ***** válasza:

Szia!

Azt írtad, hogy jelentetted a profilt, de a Facebook szerint nem sérti az alapelveket.

Ez esetben a helyedben azt próbálnám még meg, hogy nem a profilt jelentem hanem a képet. Számítógépen, van olyan lehetőség, hogyha a kép jobb alsó sarkára mész és a "Lehetőségek"-re kattintasz akkor lehet jelenteni a képet "Fénykép jelentése" gombra kattintva. Ezután feljönnek a lehetőségek, hogy miért akarod jelenteni a képet és ott kiválaszthatod, hogy "Rajta vagyok ezen a fényképen, és ez nem tetszik nekem.". Erre már csak jobban reagál valamit a Facebook. Amúgy csak úgy kíváncsiságból, hogyan találtad meg a profilt?

2018. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi az otletet, este megprobalom geprol! :)

A profilt nem en talaltam, az egyik kollagenom occset jelolte be, aki megismert engem a kepen, amikor feltoltotte a kepemet az illeto. Kb ennyi a szerencsem, hogy egyaltalan tudomast szereztem rola! 😕

2018. máj. 24. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!