Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért sorolt hátrébb a Google...

Miért sorolt hátrébb a Google a találati listában?

Figyelt kérdés

Nem sok kulcsszót szoktam ellenőrizni, kb. 4-5-öt, de érdekes, hogy a számomra legfontosabbra eléggé hátrébb rakott a Google, a többire viszont nem. Ez azért is érdekes, mert semmi nagyobb változás nem volt az oldalon azonkívül, hogy 2 napja észrevettem egy vírust, amely átirányította az embereket az oldalamról más oldalra. Érdekes, hogy elvileg ez a vírus eddig is ott volt (biztonsági mentésben láttam), csak nálam nem tevékenykedett, okosan szűrte az IP címeket. Ahonnan én bejelentkeztem az admin felületre, ott nem csinált semmit. Ezt nagy nehezen (elvileg) megoldottam, de több órán át tartott (nem vagyok egy nagy programozó). A functions.php-ban volt benne (WordPress alapú), és magától létrehozott 2db. fájlt állandó jelleggel, hiába töröltem azokat. Végül rájöttem, hogy hol lapul a vírus, kitöröltem a kódot, ezután a 2db. nem oda illő fájlt, meg egy elég fura nevű mappát (csupa össze-vissza karakter) az upload mappából, amelyen belül egy fura nevű .js fájl volt. Ezalatt többször is cseréltem a functions.php fájlt, próbálgattam stb. (mivel nem értek hozzá annyira, így ez a módszer maradt). Ez idő alatt a sablon többször is szétcsúszott, vagy nem jelenített meg semmit az oldal. Ez okozhatja azt, hogy több hellyel hátrébb sorolt a Google?


Büntetésre gyanakodtam elsőnek, de mindeddig folyamatosan lépkedtem előre, már-már megjelentem néha a 2. oldalon is (pár hetes oldal).


Fiverren vásároltam 2x visszamutató linkeket, azóta még egyszer tegnapelőtt, ami amúgy is holnapra készül el, de ezek között eltelt 1.5-2 hét, és inkább a minőségre hajtottam, nem a mennyiségre, szóval nem vettem több ezret, úgyhogy ezt sem tartom valószínűnek.


A kulcsszósűrűség elég nagy, de eddig ezzel sem volt probléma. Egy (pár napja megszűnt) témában megegyező weboldalról vettem át a kezdőlap felépítését, H1-H6 címek felépítését, kulcsszavak, linkek stb.. Az az oldal stabilan az 1. oldalon volt, csak most egy másik projektbe kezdtek egy új oldallal, azt meg megszüntették. Érdekes, hogy jelenleg ez a tartalom nélküli weboldal is előrébb van nálam. Viszont ha rákeresek így, site:valami1.hu OR site:valami2.hu "kulcsszó", akkor engem előrébb sorol.


Konkrétan eddig 3. oldal közepe, és 2. oldal utolsó találata között ingáztam, hajnalban már 4. oldal közepe, ma délután már 4. oldal vége, 5. oldal eleje. Viszont érdekes, hogy egyszer 2. oldal utolsó is voltam.


Nem értem, mi lehet a baj...


Ha szükséges, privátban megadom az oldal címét és a kulcsszót.



#büntetés #Google #oldal #hátrébb sorolt
2018. máj. 24. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még leírnám, hogy nem szimplán tartalom nélküli az az oldal, hanem már be sem jön, meg sem jelenik, mégis még azt is előrébb rakta most, viszont a leírt módon ha rákeresek, engem ad ki előbb.
2018. máj. 24. 17:33
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy előtte ingyenesen használtam a tárhelyet, ingyen domain névvel. Azt már ismerték páran, így meghagytam, 503-as átírányítással. Az gondolom úgy rendben van.
2018. máj. 24. 19:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy a sitemap.xml eltűnt (valószínűleg a SEO-s plugin letiltása miatt, amikor a vírust próbáltam eltüntetni, minden plugint tiltottam). Gyorsan létrehoztam most újra, mert a webhelytérképnél sok hibát mutatott és beküldtem újra, remélem, ez megoldja és ez volt csak a baj...
2018. máj. 25. 03:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy ez volt a baj, újra 3. oldal közepe. Érdekes, milyen hamar helyreállt. Remélem, innentől már csak felefele haladok. Jól megbeszéltem magammal, de legalább ha valakivel ilyesmi történne, az tanulhat belőle. :)
2018. máj. 25. 05:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát mégis ugrál...


Az átirányítást természetesen elírtam, nem 503-as, hanem 301-es.

2018. máj. 25. 15:14
 6/7 Z. Tamás válasza:

Ennek számtalan oka lehet. Ami nekem elsőre gyanús, az a vásárolt linkek, és a túlzott kulcsszó-halmozás. Egyiket sem szereti igazából a Google algoritmusa. Az előbbiekért a Pingvin algoritmus aktívan büntet is, ha felfedezi, vagy gyanúsnak találja. Én a helyedben első körben alaposan átvizsgálnám a linkprofilomat, és kiszelektálnám, majd eltávolítanám a rossz bejövő linkeket. Van erről egy ingyenes oktató videó sorozat a You Tube-on:

https://www.youtube.com/watch?v=J_xsT6fI6Fc

2018. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nam aktuális, de azért köszönöm! Apróbb válroztatásokon kívül semmi nem történt, mégis hetek óta több kulcsszóra is első oldalon van már, szóval megoldódott. :)
2018. aug. 19. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!