Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges-e, hogyan és...

Lehetséges-e, hogyan és mennyire biztonságos interneten keresztül megnézni a folyószámlánkat?

Figyelt kérdés

Napi szinten nézném a befolyó befizetéseket.

A biztonságot úgy értem, hogy nem juthatnak-e így hozzá illetéktelenek a számlaszámomhoz?


2010. jún. 16. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
soha nem csinálnék ilyet
2010. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A legtöbb banknak van internetbankja. Én az enyémről tudok csak beszélni (Budapest Bank): két szintű bejelentkezés van, először beírod a felhasználónevedet (ezt a bankfiókban kell megadnod, amikor igényled a szolgáltatást. Megadsz egy szót, ahhoz a rendszer véletlenszerűen generál egy háromjegyű számot, ez lesz a felhasználóneved) és a jelszavadat. Ezt az első bejelentkezésnél tudod megadni, és bizonyos kritériumoknak meg kell felelnie. Ezt a jelszót bizonyos időközönként módosítanod kell, be tudod állítani az időtartamot. Miután túljutottál az első szinten a rendszer kiküld a mobilodra és/vagy az e-mail címedre egy második szintű jelszót, ezt is beírod és bent vagy. Az adathalászokkal vigyázni kell, de maga a netbank sztem biztonságos.
2010. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszázalékos védelem nincs, de legyen állandóan frissülő vírus- és kémprogram védelem és szigorúra beállított (nem Windows) tűzfal a gépeden. Akkor nagy baj nem lehet belőle.
2010. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én netbankingolok OTP-vel vagy 4 éve. Áll sorban a rossebb a bankban vagy az ATM előtt.
2010. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez mostmár elég biztonságos. Nekem is működik probléma nélkül, ill ezek a rendszerek amikor bejelentkezel, úgyis küldenek egy ideiglenes kódot sms-ben, szal ha megvan a mobilod, jóeséllyel nem lesz gáz. Azért én nem használnám publikus hálózatokon. Csak otthon, vagy esetleg munkahelyen. Itt is arra figyelj, hha wifi, akkor jól kódolt legyen, ne nyílt.
2010. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

"Az adathalászokkal vigyázni kell..." hogyan lehet vigyázni, mire kell figyelni?

Bocs, ha ezt esetleg mindenki érti, de mit jelent az, hogy Wifi?

2010. jún. 17. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Legyen a gépeden naponta frissülő kémprogram irtó, akár ingyenes, vagy fizetős. De a megbízható, szigorúra beállított tűzfal az adathalászok ellen a legjobb módszer, be se jut semmiféle kartevő.
2010. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!