Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek a hatóságok mikor...

Szerintetek a hatóságok mikor próbálják meg végérvényesen lekapcsoltatni az nCore szerverét/szervereit?

Figyelt kérdés

Több mint 750000 tag az már igen komoly mennyiség (kishazánk szintjén).A letöltésekkel okozott kár se lehet jelentéktelen.

A kérdés csak amiatt vetődött fel,mert igen rá jár a rúd a népszerű torrent oldalakra az elmúlt 3 évben.



2018. jún. 27. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mar regota probalnjak. Csak a jogi kiskapuk meg technikai trukkok megnyujtjak az ilyen oldalak eletet.
2018. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 P.O.C. ***** válasza:
100%

Remélem sosem sikerül nekik. A The Piratebay sem szűnt meg, pedig még az alapítókat is sittre vágták.


Ha véletlenül mégis bekövetkezik, mindig lesz alternatíva.


Egyébként ezt a "károkozás" dolgot sosem értettem. Ha nem tudnám letölteni, úgysem venném meg, hiszen nincs rá pénzem. A kiadó ígysem úgysem látna belőle pénzt. F*ck logic! :D

Viszont ha letöltöm látni, fogom hogy ez nem rossz, és így lesz rá esély hogy megveszem ha lemegy az ára.


Amúgy remélem nem azért írtad ki a kérdést, mert zavar hogy létezik és a hatóságnak szurkolsz, mert ha igen, akkor egy noob vagy. :)

2018. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnám letölteni, úgysem venném meg, hiszen nincs rá pénzem. A kiadó ígysem úgysem látna belőle pénzt. F*ck logic! :D


Viszont ha letöltöm látni, fogom hogy ez nem rossz, és így lesz rá esély hogy megveszem ha lemegy az ára.


Ez is-is helyzet. Sokan azzal ervelnek hogy minek megvenni ha le is tudja tolteni. Tehat azert sokan meg tudnak venni, csak nem akarjak. Az hogy letoltes utan megveszi az eredetit is, az szerintem joval kevesebb ember mint az elobbi kategoria. Tehat letezik elmeletileg karokozas, csak azt nem tudjuk meg hogy mekkora.

2018. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen oldalakat nem úgy lehet megszűntetni, hogy hajtóvadászatot indítanak ellenük, hanem úgy, hogy értelmes áron adják a tartalmat. A kiadók jobban tennék, ha a letöltés üldözésére fordított pénzt arra használnák, hogy olcsóbban és kényelmesebben lehessen tartalmakat vásárolni.

A kiadók kis kivétellel mind pofátlan, kapzsi cégek. Pl. szeretek jó zenéket hallgatni, de az kényelmetlen, hogy csak a mobilon egy bizonyos programmal ill. DRM-mel ellátva tudom megvenni. Nekem normális mp3 kell, amit pl. a kocsiban a transmitterrel is tudok hallgatni. Ja, és 200 forint egyetlen számért pofátlanul sok.

Aztán filmek: nincs sem DVD, sem Blu-ray lejátszóm és nem is veszek, mert elavultak, kényelmetlen a használatuk. Egy film Blu-Ray-ért 2-3 ezer forint pofátlanul sok, pláne ha csak egyszer nézem meg a filmet, mert nem olyan jó. És nem fogok 20-30GB-ot letölteni sem, mert nekem az SD minőség elég.

Majd ha DRM mentesen tudok letölteni zenét 20-30 Ft/szám áron és választható minőségben (SD, HD, Blu-ray) tudok letölteni filmet 2-300 Ft-ért, akkor majd nem torrentezek, de addig...

Szoftverek: na ezt megoldom. Csak szabadszoftvereket használok, mert minden funkcióra van már kielégítő megoldás. Játékra meg ott a Steam, ahonnan tisztességes áron lehet venni játékokat, rendszeres akciók vannak és néha ingyen is vannak jó játékok.


Szóval fel kellene már mérniük a valós igényeket és ahhoz alakítani a kínálatot a háborúzás helyett.

2018. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én már sokszor belevágtam, hogy áttérek 100% legálisra, kipróbáltam Netflixet, Amazon Primeot, minden ilyesmit, de bakker, nem jók!

Azon kívül, hogy stream és néha megakad, megszakad, nem tudsz rendes feliratot berakni, alakítani, néha nincsen eredeti szinkron, néha a megfelelő felirat, SEMMI személyre beállítás opció nincs, csak Play+Pause, és ami a legidegesítőbb, hogy baromi nehéz a keresett filmet megtalálni, vagy az "ingyenes" tartalmakat.


Pl Amazon Prime odacsalogat egy ingyenes kategóriával, szép alternatívákkal, és mikor nagy nehezen odakerülsz, hogy játssza már le, akkor kiderül, hogy 7 eurót elkérnek extrában...


Meg persze nagyon meg van válogatva, hogy melyik kiadó melyik cég filmjét játssza.


Ehhez képest Torrent 2 klikk és pontosan azt töltöd amit tölteni akarsz, úgy állítod be a feliratot ahogy akarod.


Én szívesen fizetnék a prémiumért, de bakker, addig amíg nem csinálják meg rendesen, addig nem tudok mit csinálni vele. Ott volt az ingyenes Netflix, mégsem használtuk, mert nem volt jó és megbízható

2018. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Majd az EU új törvényének köszönhetően megszűnnek a torrent oldalak majd, Ha ezt bevezetik.....
2018. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6: A torrent, vagy méginkább a letöltés olyan, mint a sárkány: egy fejét levágod, 3 másik nő a helyére.

Amíg lehet adatot küldeni és fogadni a neten, addig lesznek letöltési lehetőségek is.

2018. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem szurkolok a hatóságoknak.:)

A károkozás tényleg nem egyértelmű,mert kimutatott tény,hogy az emberek többsége amúgy se nézné meg moziban az adott filmet,vagy venné meg a letöltött szoftver Pro verzióját.

Csak a felhasználó tábor mérete miatt érdekes,hogy nem hallani semmi komoly fellépésről,akadályozásról úgy mint külföldön.

2018. jún. 27. 14:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Az nCore felhasználói tábora még mindig elenyésző pl a PirateBay-hez képest. Azon kívül megfelelő helyen vannak a szerverek, ahol még nem érték őket utól.
2018. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
2019. feb. 17, 21:46-ra van tervezve a razzia a szervertermükben. Eredetileg 2018. nov. 26-án lett volna, de a rendőrfőkapitány azt kérte halaszzuk el (de már harmadjára) hogy legalább még idén karácsonykor tudjanak otthon filmet nézni.
2018. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!